Włochy wygrały z reprezentacją Polski przed mistrzostwami świata

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała 1:3 z Włoszkami w drugim meczu towarzyskiego turnieju w Neapolu.

Reprezentacja Polski siatkarek przegrała 1:3 z Włoszkami w drugim meczu towarzyskiego turnieju w Neapolu. Spotkania na południu Włoch są ostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed tegorocznymi mistrzostwami świata.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra obu reprezentacji. Włoszki nie potrafiły wypracować sobie większej przewagi aż do połowy premierowej partii, gdy od stanu 12:9 odskoczyły na... 19:9. Tak duża różnica punktowa była już nie odrobienia w tym secie, którego Włoszki ostatecznie wygrały wynikiem 25:18.

Druga partia to również całkiem równy początek z lekkim wskazaniem na reprezentację Włoch. Przy stanie 9:7 Agnieszka Korneluk popełniła błąd przy przyjęciu skrótu i przewaga włoskiej kadry wzrosła do trzech "oczek". Polki doprowadziły jeszcze do wynik 15:15, ale od tego momentu rezultat na korzyść Włoch tylko rósł. Set zakończył się wynikiem 25:21 dla gospodyń.

Trzeci set to już znacznie lepsza gra podopiecznych trenera Stefano Lavariniego. Polki od początku nawiązały równą walkę z wyżej notowanymi rywalkami, a w pewnym momencie zaczęły odskakiwać na trzypunktowe przewagi. Zaliczka z początku seta zaprocentowała w końcówce, a Polki doprowadziły prowadzenie do końca i wygrały z wynikiem 25:23.

W czwartym secie poniesione dobrą grą z poprzedniej partii Polki również prezentowały się dobrze wychodząc na prowadzenie i utrzymując je przez większą część seta. Dopiero przy stanie 19:19 inicjatywę przejęły Włoszki wychodząc później na prowadzenie 22:21. Przy tym stanie czas wziął trener Lavarini, a dramaturgia nie ustawała. Obie kadry walczyły na przewagi, ale ostatecznie na dwa punkty odskoczyły Włoszki, które wygrały w czwartym secie 28:26, a w całym meczu 3:1.

Włochy - Polska 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 28:26)

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Maria Stenzel (libero) – Katarzyna Wenerska, Monika Gałkowska, Weronika Szlagowska, Monika Fedusio, Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

Włochy: Alessia Orro, Paola Egonu, Sara Bonifacio, Cristina Chirichella, Caterina Bosetti, Miryam Sylla, Monica De Gennaro (libero) – Ofelia Malinov, Marina Lubian, Anna Danesi, Alesia Gennari.