Liga Mistrzów: Gol Arkadiusza Milika nie wystarczył. Benfica lepsza od Juventusu

Juventus

Juventus przegrał drugi mecz grupowy w Lidze Mistrzów. Tym razem turyńczycy ulegli przed własną publicznością Benfice 1:2. Jedyną bramkę dla włoskiej ekipy zdobył na samym początku spotkania Arkadiusz Milik.

Polski napastnik - jak przed tygodniem w meczu przeciwko PSG - znalazł się w wyjściowym składzie. Po ogromnych kontrowersjach w sobotnim spotkaniu z Salernitaną (gol Milika został niesłusznie anulowany) 28-latek miał w sobie wiele sportowej złości, którą już w 4. minucie spożytkował w najlepszy możliwy sposób. Polak wykończył głową dośrodkowanie z rzutu wolnego Leandro Paredesa.

W dalszej części pierwszej połowy Juventus stracił jednak inicjatywę, a coraz mocniej naciskała Benfica. Defensywę gospodarzy starali się zaskoczyć Goncalo Ramos i Rafa Silva (ten drugi uderzył w słupek). Wysiłki Portugalczyków zostało wynagrodzone w 43. minucie. Fabio Miretti sfaulował w polu karnym Davida Neresa, a arbiter podyktował jedenastkę. Na gola zamienił ją Joao Mario.

Przerwa nie wytrąciła gości z dobrego rytmu. Kontynuowali oni napór, aż w 55. minucie dopięli swego i wyszli na prowadzenie. David Neres dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i z 10 metrów umieścił ją w siatce. W 70. minucie udział w meczu zakończył Milik, a jego miejsce zajął Nicolo Fagioli. Trener Massimiliano Allegri posłał do boju także Moise Keana, który miał najlepszą okazję na wyrównanie, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Juventus przegrał drugi mecz w tej edycji Ligi Mistrzów i wraz z Maccabi Hajfa zamyka tabelę grupy H. Komplet punktów mają natomiast Benfica i PSG.

Juventus - SL Benfica 1:2 (1:1)

Bramki: Arkadiusz Milik 4 - Joao Mario 43, David Neres 55