Niesamowity rekord Leo Messiego! Robert Lewandowski w czołówce

Leo Messi

Leo Messi zdobył bramkę dla PSG w środowym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, wygranym przez ekipę ze stolicy Francji 3:1 z Maccabi Hajfa. Jak obliczono, był to jego 39. rywal w tych rozgrywkach, któremu strzelił gola. Nikt inny nie zanotował trafień przeciwko tylu zespołom.

Spotkanie w Izraelu rozpoczęło się sensacyjnie, ponieważ gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie. Ich radość nie trwała długo, ponieważ jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Messi, dla którego był to 126. gol w Lidze Mistrzów. Pod tym względem Argentyńczyk ustępuje jedynie nieobecnemu w tegorocznych zmaganiach Champions League Cristiano Ronaldo, który zdobył 140 bramek. Podium uzupełnia Robert Lewandowski z 89 trafieniami.

W drugiej połowie bramki dla PSG zdobywali dwaj inni wielcy z tercetu PSG - Kylian Mbappe oraz Neymar.

Wracając jednak do Messiego, to środowy rywal PSG - Maccabi Hajfa był 39. adwersarzem Argentyńczyka w Lidze Mistrzów, któremu strzelił gola. Pod tym względem wyprzedził Ronaldo, z których dotychczas dzielił palmę pierwszeństwa.

Na trzecim miejscu znajduje się Karim Benzema, który w Champions League trafiał do siatki 34 różnych drużyn. Tuż za nim plasuje się legendarny napastnik Raul (33), a pierwszą piątkę zamyka Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji pokonywał 31 bramkarzy różnych ekip - ostatnio zaliczając hat-tricka w starciu z Viktorią Pilzno, przeciwko której wcześniej nie miał okazji cieszyć się z bramki.

O ile Messi nie poprawi już swojego wyczynu w fazie grupowej, ponieważ w przeszłości strzelał już gole Benfice i Juventusowi, tak Lewandowski wciąż może dogonić Raula. Warunkiem jest zapisanie się na liście strzelców w konfrontacjach z Interem i Bayernem, ponieważ przeciwko tym drużynom Polak nie miał jeszcze okazji zdobyć bramki. "Lewy" grał przeciwko Bayernowi m.in. w finale Ligi Mistrzów w 2013 roku, ale wówczas skończył mecz bez gola. Podobnie było kilka dni temu w starciu grupowym.

Piłkarze z golami przeciwko największej liczbie rywali w Lidze Mistrzów:

1. Leo Messi (39)
2. Cristiano Ronaldo (38)
3. Karim Benzema (34)
4. Raul (33)
5. Robert Lewandowski (31)

Wśród 31 rywali, przeciwko którym Lewandowski trafiał do siatki są m.in. Real Madryt (6 goli), FC Barcelona (4), Arsenal (4) Chelsea (3) oraz PSG, Juventus i Manchester City. Polak najwięcej trafień zanotował przeciwko Benfice - 7.