Siatkarski sezon ligowy w Polsce rozpoczęty! Tie-break w pierwszym meczu

BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2 w pierwszym meczu pierwszej kolejki Tauron 1. Ligi. To spotkanie zainaugurowało nowy sezon klubowy w polskiej siatkówce. Mecz był trenerskim debiutem ligowym byłego rozgrywającego Michala Masnego.

Spotkanie zakończyło się tie-breakiem, ale cztery pierwsze sety nie przyniosły wielkich emocji. W premierowej partii gospodarze przegrali 19:25, ale w kolejnym secie zrewanżowali się rywalom (25:18). Trzeci set dla gości (19:25), ale w czwartym bydgoszczanie nie mieli większych problemów, by doprowadzić do tie-breaka (25:14).

Najbardziej interesującą częścią widowiska okazał się set numer pięć. W nim oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. W końcówce gospodarze przegrywali już 10:12, popisali się jednak serią pięciu wygranych akcji, które rozstrzygnęły mecz. Ostatnią akcję meczu skończył skutecznym atakiem Kamil Gutkowski (15:12).

Najwięcej punktów: Damian Wierzbicki (26), Maciej Krysiak (16), Kamil Gutkowski (13), Damian Radziwon (10) – Visła; Mateusz Piotrowski (19), Marcel Hendzelewski (14) – Lechia. MVP: Damian Wierzbicki (23/49 = 47% skuteczności w ataku + 3 bloki).

BKS Visła Proline Bydgoszcz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (19:25, 25:18, 19:25, 25:14, 15:12)

Visła: Maciej Krysiak, Wojciech Kaźmierczak, Max Elgert, Kamil Gutkowski, Damian Radziwon, Damian Wierzbicki – Filip Jędruszczak (libero) oraz Antoni Kwasigroch, Michał Szczechowicz, Paweł Cieślik. Trener: Michal Masny.
Lechia: Radosław Sterna, Jan Tomczak, Marcel Hendzelewski, Adrian Markiewicz, Kajetan Kulik, Sławomir Stolc – Bartosz Dzierżyński (libero) oraz Krzysztof Bieńkowski, Dawid Sokołowski, Mateusz Piotrowski, Konrad Bączek, Damian Baran, Wojciech Szwed. Trener: Mateusz Mielnik.