PlusLiga: MKS Ślepsk Malow Suwałki – kadra na sezon 2022/23

Siatkówka

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajęli dwunaste miejsce w poprzednim sezonie PlusLigi. W zbliżających się rozgrywkach z pewnością myślą o poprawie tej lokaty. Kto zagra w drużynie z Suwałk? Jakie zaszły zmiany? Jacy są nowi siatkarze w Ślepsku? Kto odszedł z klubu? Zobacz kadrę MKS Ślepsk Malow Suwałki na nowy sezon. Siatkarze, trener, transfery w załączonej galerii zdjęć.

MKS Ślepsk Malow Suwałki awansował do PlusLigi w 2019 roku i zadomowił się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najwyższą lokatę – 7. miejsce siatkarze tego klubu zajęli w 2021 roku, po historycznym awansie do play-off. Poprzedni sezon był nieco mniej udany, suwalczanie zakończyli go na 12. pozycji. Jak zaprezentują się w nadchodzących rozgrywkach?

 

Zobacz także: Kadra Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2022/23

 

Z klubu odeszło kilku zawodników, którzy występowali w Suwałkach w trzech ostatnich sezonach: atakujący Bartłomiej Bołądź, rozgrywający Joshua Tuaniga oraz przyjmujący Kévin Klinkenberg. Wśród nowych nabytków są m.in. serbski przyjmujący Miran Kujundžić, Matías Sánchez – rozgrywający z Argentyny, atakujący Bartosz Filipiak oraz przyjmujący Dominik Depowski. Trenerem drużyny pozostanie Dominik Kwapisiewicz, który w styczniu 2022 zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Kowala.

 

Po sezonie 2021/22 z klubem rozstali się: Joshua Tuaniga (USA, Indykpol AZS Olsztyn), Bartłomiej Bołądź (Trefl Gdańsk), Kévin Klinkenberg (Belgia, AO Foinikas Syros), Piotr Łukasik (Cerrad Enea Czarni Radom), Łukasz Makowski, Jakub Ziobrowski, Mateusz Laskowski.

 

Nowi siatkarze w drużynie MKS Ślepsk Malow Suwałki: Matias Sanchez (Argentyna, Tourcoing), Bartosz Filipiak (LUK Lublin), Miran Kujundžić (Serbia, Paris Volley), Mariusz Magnuszewski (KPS Siedlce), Arkadiusz Żakieta (Legia Warszawa), Dominik Depowski (Aluron CMC Warta Zawiercie).

 

Skład Ślepska Malow Suwałki na sezon 2022/23 w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie