Wyjątkowe wyróżnienie dla Kamila Semeniuka. Został bohaterem muralu

Siatkówka
Wyjątkowe wyróżnienie dla Kamila Semeniuka. Został bohaterem muralu
fot. ZAKSA/Twitter
Kamil Semeniuk jest centralną postacią nowego muralu, który w czwartek odsłonięto w Kędzierzynie-Koźlu.

Kamil Semeniuk jest centralną postacią nowego muralu, który w czwartek odsłonięto w Kędzierzynie-Koźlu. W dużej mierze dzięki dobrej grze tego siatkarza Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła kilka sukcesów w poprzednim sezonie, m.in. wygrała Ligę Mistrzów.

Mural o tematyce siatkarskiej jest na ścianie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, przy al. Partyzantów 30. Praca upamiętnia sukces kędzierzyńskiej drużyny, czyli zdobycie po raz drugi z rzędu tytułu najlepszej ekipy LM. Oprócz wizerunku wspomnianego gracza (który odszedł z Zaksy po sezonie 2021/2022) wskazane zostały imiona i nazwiska zawodników oraz sztabów szkoleniowych mistrzowskich drużyn. Semeniuk trzyma na nim w rękach puchar za wygranie w 2022 r. najważniejszych międzynarodowych ligowych rozgrywek w Europie.

 

"Przyznam, że tego typu projekt pojawiał się w naszych planach już od jakiegoś czasu, bardzo się cieszę, że udało nam się przejść od pomysłu do realizacji i możemy pochwalić się pierwszym muralem o tematyce siatkarskiej w naszym mieście. Przede wszystkim dziękuję bardzo pani dyrektor za możliwość realizacji muralu na ścianie budynku szkoły. Słowa uznania należą się również artystom, którzy tak realnie odzwierciedlili wizerunek MVP finału ostatniej Ligi Mistrzów. Dla nas ten obraz to przede wszystkim ukłon w stronę dwukrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów. Z dumą podkreślamy fakt, że to właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonała tego, co nie udało się wcześniej żadnemu polskiemu klubowi, zapisując się w historii nie tylko polskiej, ale europejskiej siatkówki" – powiedział cytowany na oficjalnej stronie klubowej prezes Zaksy Piotr Szpaczek.

 

Podczas uroczystości przypomniano, że miejsce, w którym znajduje się mural nie jest przypadkowe. To właśnie w tej szkole Semeniuk rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką.

 

„Jesteśmy dumni, mogąc powiedzieć, że jest on z naszej szkoły. Daje to naszym uczniom poczucie, że marzenia, talenty, ambicje też są do spełnienia, bo Kamil realizację swoich ambicji i pragnień zaczął właśnie tutaj, w +Jedenastce+. Patrząc na postawę naszego byłego ucznia i ten mural pamiętajmy, że nie każdy musi być sportowcem, ale każdy ma swoje pasje i marzenia. Jeśli je z uporem, pokorą i determinacją rozwija i doskonali, to też kiedyś osiągnie sukces na miarę swoich możliwości” – powiedziała dyr. placówki Małgorzata Jurzyk-Polis.

 

Za przygotowanie i zrealizowanie projektu odpowiadali kędzierzyńscy artyści Piotr Piłka i Ryszard Paurowski.

 

ZAKSA rozpocznie sezon ligowy pierwszego października. Na wyjeździe zmierzy się z Indykpolem AZS Olsztyn.

 

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie