EuroBasket 2022: Półfinał Niemcy - Hiszpania. Relacja i wynik na żywo

W drugim półfinale turnieju EuroBasket 2022 Niemcy staną naprzeciwko Hiszpanii. Który zespół okaże się lepszy i zapewni sobie awans do finału rywalizacji? Relacja i wynik na żywo meczu Niemcy - Hiszpania na Polsatsport.pl.

W ćwierćfinale europejskiego turnieju Niemcy grali z Grekami. Po pierwszej kwarcie koszykarze zza naszej zachodniej granicy prowadzili czterema punktami. Grecy byli jednak w stanie znaleźć odpowiedź na grę przeciwników i wyjść na prowadzenie przed końcem drugiej partii.

Kluczowa w tym ćwierćfinale okazała się trzecia część meczu, którą Niemcy wygrali 26:10. Ich rywale próbowali jeszcze wrócić do gry, ale ich starania nie przyniosły żadnego efektu. Grecy przegrali to spotkanie 96:107.

Hiszpania natomiast w swoim poprzednim spotkaniu podczas czempionatu wygrała starcie z Finlandią. Mimo potknięcia w pierwszej kwarcie, zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego byli w stanie wygrać trzy pozostałe części spotkania i ostatecznie zwyciężyć 100:90. Tym samym zapewnili sobie pewny awans do kolejnego etapu turnieju.

Relacja i wynik na żywo meczu Niemcy - Hiszpania na Polsatsport.pl. Początek od godziny 20:30.