EuroBasket 2022: Polacy rozbici w półfinale. Biało-Czerwoni zagrają o brązowy medal

Polacy przegrali w półfinale z Francją

Polscy koszykarze zostali rozbici w półfinale w półfinale EuroBasketu 2022. Przegrali z Francuzami 54:95. Teraz Biało-Czerwoni rozegrają spotkanie o brązowy medal mistrzostw Europy.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobył Mateusz Ponitka. Otrzymał podanie od Aleksandra Balcerowskiego, po czym trafił za dwa "oczka". Mimo problemów na starcie meczu Francuzi dobrze prezentowali się podczas pierwszej kwarty tego półfinału. "Trójkolorowi" byli w stanie dość szybko odskoczyć przeciwnikom. Po pierwszej kwarcie koszykarze z Francji prowadzili 15:9.

Druga część spotkania również nie ułożyła się po myśli Biało-Czerwonych. Przy wyniku 20:9 Igor Milicić postanowił wykorzystać jedną z przysługujących mu przerw w grze i porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. To działanie nie przyniosło jednak zamierzonego efektu. Polacy po drugiej kwarcie przegrywali 18:34.

Po dłuższej przerwie Biało-Czerwoni nadal mieli problemy ze znalezieniem odpowiedzi na dobrą grę przeciwników. Francuzi wykorzystali słabszą dyspozycję Polaków, by powiększyć swoje prowadzenie. Finał czempionatu bardzo szybko oddalał się od polskiej drużyny narodowej. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 64:36 dla "Trójkolorowych".

Mimo złego rezultatu reprezentanci Polski się nie poddawali. Podopieczni Milicia ciągle starali się odrobić straty do przeciwników. Francuscy koszykarze jednak nie odpuszczali i zdobywali kolejne punkty. Przez to jeszcze bardziej odskoczyli rywalom. To półfinałowe starci zakończyło się porażką Biało-Czerwonych 54:95.

Francuzi zagrają teraz ze zwycięzcą meczu Niemcy - Włochy w wielkim finale. To spotkanie w odbędzie się w niedzielę 18 września o 20:30. Polacy powalczą natomiast o brązowy medal. Ten mecz zostanie rozegrany tego samego dnia o 17:15.

Polska - Francja 54:95 (9:15, 18:34, 36:64)