Memoriał Józefa Gajewskiego: Trefl Gdańsk zwycięzcą XIII edycji turnieju

Trefl Gdańsk triumfował w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego.

Siatkarze Trefla Gdańsk triumfowali w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego, rozgrywanego w Suwałkach. W finale podopieczni Igora Juricicia pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:0. To ich czwarte zwyciestwo w tym turnieju. Z kolei w meczu o trzecie miejsce, zawodnicy Cerrad Enea Czarnych Radom wygrali 3:2 ze Ślepskiem Malow Suwałki.

W finale gdańszczanie nie pozostawili złudzeń "Akademikom", pokonując ich pewnie w trzech setach (25:18, 25:20, 25:15). Dzień wcześniej Trefl pokonał w półfinale Czarnych Radom 3:1.

Zespół Jacka Nawrockiego po porażce w czterech setach z ekipą z Gdańska, zagrał w meczu o trzecie miejsce z gospodarzem turnieju Ślespkiem Malow Suwałki, który w drugim półfinale uległ Indykpolowi 0:3.

Po zaciętym spotkaniu, na najniższym stopniu podium stanęli radomianie, którzy potrzebowali tie-breaka, aby uporać się z drużyną z Podlasia (22:25, 25:20, 25:18, 25:27, 15:10).