Letnia GP w skokach: Paweł Wąsek drugi w Rasnovie. Ren Nikaido górą

Paweł Wąsek był drugi podczas rywalizacji w Rasnovie

Paweł Wąsek zajął 2. miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w rumuńskim Rasnovie. Triumfował Japończyk Ren Nikaido, a Bułgar Władimir Zografski uzupełnił stawkę na podium.

Japończyk, który po pierwszej serii był drugi, za skoki na odległość 93,5 i 96,0 m otrzymał notę 253,4 pkt. Wąsek, atakujący z siódmej pozycji (96 m), w finałowej części zawodów oddał najdłuższy skok (99,5 m). Polak przegrał z Nikaido o 0,9 pkt. To najlepszy występ skoczka z Ustronia w karierze w zawodach Grand Prix. Trzeci w końcowej punktacji Zografski (100 i 91 m) był gorszy od triumfatora o 3,2 pkt.

Trzeci na półmetku Austrika Daniel Huber nie przystąpił do drugiej serii.

Drugi z biało-czerwonych startujący w zawodach Stefan Hula został sklasyfikowany na miejscu szóstym (97,5 i 95,5 m), 10,9 pkt za 21-latkiem z Azji. W Rasnovie wystąpiło 34 zawodników.

Biało-czerwoni w sobotę zaprezentowali dobrą postawę. W konkursie duetów Hula i Wąsek zajęli 2. miejsce, przegrywając tylko z Austriakami.

W klasyfikacji generalnej indywidualnej LGP pozycje lidera ex aequo zachowali Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zgromadzili po 180 pkt. Trzeci jest Austriak Manuel Fettner - 150 pkt. W czołowej dziesiątce znajduje się trójka innych Polaków: Wąsek jest 4. (142), Jakub Wolny 6. (110), a Maciej Kot 10. (86).

Do zakończenie cyklu pozostały dwie imprezy, w austriackim Hinzenbach (24-25 września) i niemieckim Klingenthal (30 września - 2 października).