ME U20 siatkarzy: Dobry początek Polaków. Zwycięstwo Biało-Czerwonych w pierwszym meczu

Polacy górą w pierwszym meczu mistrzostw Europy

Polacy dobrze rozpoczęli swoje zmagania podczas mistrzostw Europy U20 siatkarzy. Biało-Czerwoni w swoim inauguracyjnym spotkaniu pokonali Słowację 3:1 (25:21, 21:25, 25:14, 25:8).

Polacy dobrze weszli w to starcie. Wygrali cztery punkty z rzędu i tym samym od razu odskoczyli przeciwnikom. Mimo to Słowacy powoli zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie. Przeciwnicy Biało-Czerwonych doprowadzili do wyrównania (5:5), a później wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie Słowacy odskoczyli Polakom na cztery punkty (20:16). W tym momencie polscy siatkarze zaczęli odrabiać straty. Biało-Czerwoni wygrali aż osiem punktów z rzędu. Pierwszy set zakończył się triumfem Polaków 25:21.

Druga część tego spotkania nie ułożyła się po myśli reprezentantów Polski. Przez większość partii gra toczyła się punkt za punkt. Wydawało się, że siatkarze, by rozstrzygnąć, kto wygra tego seta, będą grali na przewagi. Mimo to zawodnicy ze Słowacji byli w stanie odskoczyć przeciwnikom pod koniec seta i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Polacy przegrali tę część meczu 21:25.

W trzeciej odsłonie tego starcia Biało-Czerwoni dyktowali warunki na parkiecie. Podopieczni Mateusza Grabdy udowodnili, czemu przed startem meczu byli stawiani w roli faworytów. Wygrali siedem punktów z rzędu (21:13) i bez problemu wygrali trzeciego seta 25:14. Ostatnia część meczu toczyła się pod dyktando Polskich siatkarzy. Szybko wyszli na prowadzenie i nie dawali rywalom żadnych szans na powrót do walki. Słowacy zostali rozbici. Ostatecznie Polacy zwyciężyli w tym secie 25:8 i tym samym sięgnęli po swoje pierwsze zwycięstwo podczas tegorocznego czempionatu.

Przed Polakami jeszcze cztery spotkania w fazie grupowej. Reprezentacja Polski podczas pierwszego etapu mistrzostw Europy stanie naprzeciwko Francji, Słowenii, Serbii i Włoch

Polska - Słowacja 3:1 (25:21, 21:25, 25:14, 25:8)