EuroBasket 2022: Polska bez medalu. Porażka Biało-Czerwonych w meczu o brąz

Polska przegrała z Niemcami w meczu o brązowy medal

Polska przegrała z Niemcami 69:82 w meczu o brązowy medal EuroBasketu 2022. Po zaciętej rywalizacji Biało-Czerwoni musieli uznać wyższość przeciwników.

Niemcy już w pierwszej połowie byli w stanie odskoczyć Polakom. Niemcy kilka razy trafili za trzy punkty. Dobrze na boisku prezentował się Aleksander Balcerowski. Reprezentant Polski kilka razy skutecznie zablokował rzuty przeciwników. Pierwsza kwarta meczu o brązowy medal mistrzostw Europy zakończyła się wynikiem 19:14 dla narodowej drużyny Niemiec.

Na początku drugiej części meczu oba zespoły miały problemy z pokonaniem defensywy rywali. Polacy zaczęli powoli odrabiać straty, ale Niemcy z minuty na minutę grali coraz skuteczniej. Po drugiej kwarcie podopieczni Igora Milicicia schodzili do szatni, przegrywając 23:36.

Po dłuższej przerwie w grze Polacy wrócili na parkiet zmotywowani, by doprowadzić do wyrównania. Szczególnie dobrze na boisku prezentował się Michał Sokołowski. 29-latek przez trzy kwarty był w stanie zdobyć 18 punktów i zaliczyć trzy asysty. Między innymi dzięki jego podstawie Biało-Czerwoni w trzeciej partii coraz częściej przebijali się przez obronę przeciwników. Przed ostatnią częścią tego meczu tablica wyników pokazywała 59:54 dla Niemców.

Na starcie czwartej kwarty polscy koszykarze doprowadzili do wyrównania. Przy wyniku 59:59 selekcjoner reprezentacji Niemiec postanowił wykorzystać jedną z przysługujących mu przerw w grze, by porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. To działanie przyniosło oczekiwane skutki, ponieważ zawodnicy zza naszej zachodniej granicy ponownie odskoczyli reprezentantom Polski. Starcie zakończyło się porażką Biało-Czerwonych . Tym samym Niemcy sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Europy.

Polska - Niemcy 69:82 (14:19, 23:36, 34:59)