Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z ŁKS-em Łódź

Niedzielny mecz na stadionie miejskim w Bielsko-Białej nie wyłonił zwycięzcy. Miejscowe Podbeskidzie zremisowwało z ŁKS-em Łódź 1:1 (0:1). Bramkę na wagę punktu dla gospodarzy zdobył Hiszpan Goku, który celebrował trafienie medytując.

W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Mimo to w 36. minucie na prowadzenie wyszli goście z Łodzi. Duża w tym zasługa Julio Rodrigueza, który skierował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron inicjatywę zdecydowanie przejęli "Górale". Już sześć minut po przerwie bliski szczęścia był Goku, ale piłka po uderzeniu Hiszpana odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Aleksandra Bobka.

Gospodarze nie poddali się po tej zmarnowanej okazji i wciąż szukali okazji do wyrównania. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego, Tomasz Jodłowiec podał do Goku, a ten tym razem nie zaprzepaścił szansy. Po jego strzale, bramkarz rywali nie miał już nic do powiedzenia.

Podział punktów oznacza, że podopieczni Dariusza Żurawia plasują się na dziesiątej pozycji w Fortuna 1 Lidze. Z kolei łodzianie zajmują trzecią lokatę, za Ruchem Chorzów i Arką Gdynia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)

Bramki: Goku 77 - Julio Rodriguez 36 (s)