La Liga: Real pokonał Atletico w derbach Madrytu

Real pokonał Atletico w derbach Madrytu

Real Madryt wygrał z Atletico w derbach Madrytu 2:1. Tym samym ekipa "Królewskich" sięgnęła po swoje szóste zwycięstwo w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzyli piłkarze Realu Madryt. Piłkę przed polem karnym Ateletico otrzymał Aurelien Tchouameni. Francuz popisał się bardzo dobrym podaniem do Rodrygo. Piłkarz pochodzący z Brazylii zdecydował się od razu oddać strzał. Jan Oblak nie miał szansy zareagować na to mocne uderzenie z bliskiej odległości.

Jeszcze przed przerwą ekipa "Królewskich" była w stanie powiększyć swoje prowadzenie. Vinicius Junior oddał strzał na bramkę rywali. Po interwencji golkipera Atletico futbolówka odbiła się od słupka. Do piłki dopadł Federico Valverde. Urugwajczyk bez problemu trafił bramki i tym samym powiększył prowadzenie Realu w tym spotkaniu.

Po przerwie podopieczni Diego Simeone próbowali odrobić straty. Nadzieje kibicom Atletico dał Mario Hermoso, który wpisał się na listę strzelców w 83. minucie. Hiszpański środkowy obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłkarze Realu nie mieli jednak zamiaru wypuścić z rąk tego zwycięstwa. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Hermoso obejrzał drugą żółtą kartkę w tym starciu i musiał opuścić murawę. Derby stolicy Hiszpanii zakończyły się triumfem ekipy "Królewskich" 2:1.

Warto zaznaczyć, że piłkarze Carlo Ancelottiego w tym sezonie wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze ligowe, przez co plasują się na pierwszym miejscu w tabeli La Liga. Po tej porażce Atletico zajmuje siódmą pozycję.

Atletico Madryt - Real Madryt 1:2 (0:2)

Bramki: Mario Hermoso 83 - Rodrygo 18, Federico Valverde 36