Puchar Davisa: Hiszpanie i Chorwaci uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów

Tenis
Puchar Davisa: Hiszpanie i Chorwaci uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów
fot. PAP/EPA
Hiszpanie w ćwierćfinale

Tenisiści Hiszpanii oraz Chorwacji uzupełnili stawkę ćwierćfinalistów Pucharu Davisa. Już wcześniej występ w decydującej fazie turnieju, która zostanie rozegrana w Maladze (22-27 listopada), zapewniły sobie ekipy Włoch, Kanady, Australii, Niemiec, USA i Holandii.

Hiszpanie awans przypieczętowali niedzielną wygraną z Koreą Południową 3:0 w Walencji. W drugim meczu grupy B Kanada pokonała Serbię 2:1.

 

Chorwaci natomiast zajęli drugie miejsce w grupie A, która rywalizowała w Bolonii. W niedzielę pokonali Argentynę 3:0. Komplet zwycięstw odnieśli Włosi - na zakończenie wygrali ze Szwecją 2:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Davisa: Polacy pewnie pokonali Indonezyjczyków

 

Sprawa awansu już wcześniej rozstrzygnęła się w grupach C (Hamburg) i D (Glasgow). W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie C Niemcy pokonały Australię 2:1. W D natomiast najlepsi okazali się Holendrzy, którzy wygrali z USA 2:1.

 

Amerykanie 32 razy zdobywali Puchar Davisa, co czyni ich najbardziej utytułowanym zespołem rozgrywek, których historia sięga 1900 roku. Holendrzy natomiast w czołowej ósemce są po raz pierwszy od 2005 roku.

 

W ubiegłym roku triumfowali Rosjanie, ale z powodu zbrojnej napaści tego kraju na Ukrainę zostali wykluczeni z obecnej edycji.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie