ME U20 siatkarzy: Polacy pokonali Francję

Polacy pokonali Francuzów 3:0.

Po zwycięstwach ze Słowakami (3:1) i Serbami (3:0), nadszedł czas na pokonanie Francuzów (ponownie 3:0). Polacy kontrolowali grę przez większość spotkania i pewnie pokonali reprezentację Francji, zdobywając kolejne punkty i umacniając się na pozycji lidera grupy.

Początek spotkania był mocno wyrównany. Obie drużyny na zmianę zdobywały punkty, a przez to, żadna z nich nie zdołała wypracować sobie znacznej przewagi. Kiedy Francuzi prowadzili, Polacy od razu wyrównywali - i na odwrót. Ostatecznie to podopieczni Mateusza Grabdy schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.

Choć Polacy wygrali pierwszego seta 20:15, to początek kolejnego wcale nie był taki kolorowy. W pewnym momencie "Biało-Czerwoni" przegrywali 5:8, jednak walczyli dalej i ostatecznie zwyciężyli w drugim secie 25:21.

Mimo kolejnej wymiany obu kadr, to Polacy częściej zyskiwali przewagę, która nierzadko wynosiła trzy "oczka". Finalnie to Polska triumfowała zarówno w trzecim secie 25:23, jak i w całym meczu (3:0).

Polska U20 - Francja U20 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)