Liga Narodów: Szkocja pokonała Ukrainę i została liderem grupy

Szkocja - Ukraina

Szkocja pokonała 3:0 Ukrainę w meczu Dywizji B Ligi Narodów. Dzięki wywalczeniu trzech punktów, piłkarze Steve'a Clarke'a awansowali na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. Są na dobrej drodze do awansu do Dywizji A.

Po raz Szkoci mierzyli się z Ukraińcami 1 czerwca. Wówczas stawką był finał turnieju barażowego o awans do katarskiego mundialu. Górą w Glasgow byli goście (3:1), którzy jednak w decydującym spotkaniu przegrali 0:1 z Walią i ostatecznie nie pojadą na mistrzostwa świata.

Tym razem ciężar gatunkowy meczu był niższy i dało się to odczuć. Pierwszą groźną akcję Szkoci skonstruowali w 11. minucie, kiedy skrzydłem urwał się Che Adams. Zdołał oddać strzał, ale trafił trafił wprost w Anatolija Trubina. Goście odpowiedzieli za sprawą Rusłana Malinowskiego. Pomocnik Atalanty Bergamo posłał piłkę z rzutu wolnego, a ta odbiła się od muru. Do końca pierwszej połowy Szkoci mieli przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać.

Po zmianie stron gra się uspokoiła, a kibice mogli zacząć odczuwać nudę. Na szczęście dla widowiska po mniej więcej kwadransie Szkocja podkręciła tempo, a Ukraina upatrywała swoich szans w kontratakach. Dwukrotnie bliski szczęścia był Adams, ale najpierw uderzył w poprzeczkę, a później znakomicie interweniował Trubin.

W końcu gospodarze dopięli swego. W 70. minucie John McGinn wykorzystał błąd jednego z obrońców rywala, wygarnął mu piłkę i umieścił ją w siatce. Dokładnie 10 minut później było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył rezerwowy Lyndon Dykes. Wprowadzenie na boisko 26-letniego napastnika okazało się być kamieniem milowym spotkania. W 86. minucie zmiennik trafił po raz kolejny (znów po kornerze), ustalając wynik na 3:0. Co ciekawe, przy obu bramkach asystował mu - również rezerwowy - Ryan Fraser.

Szkocja - Ukraina 3:0 (0:0)

Bramka: John McGinn 70, Lyndon Dykes 80, 87

W załączonym materiale wideo skrót meczu Szkocja - Ukraina (3:0).