WTA w Seulu: Magda Linette awansowała do drugiej rundy

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Seulu

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette pokonała niżej notowaną holenderską tenisistkę Ariannę Hartono 6:2, 7:5 i awansowała do drugiej rundy (1/8 finału) turnieju WTA na twardych kortach w Seulu. W czwartek o ćwierćfinał powalczy z doświadczoną Francuzką Kristiną Mladenovic.

Zajmująca 51. pozycję w światowym rankingu 30-letnia poznanianka, która w niedzielę przegrała finał innej imprezy rangi WTA 250 w Madrasie w Indiach, kontynuuje dobrą passę na azjatyckich kortach.

W pierwszym secie spotkania ze 179. w klasyfikacji tenisistek 26-letnią Hartono Polka miała kłopoty z serwisem, ale jeszcze gorzej podawała rywalka. Od stanu 2:2 Linette wygrała cztery kolejne gemy. W drugiej partii też szybko przełamała Holenderkę, jednak ta później obroniła meczbola i wyrównała na 5:5. Dwa kolejne gemy padły jednak łupem Polki, która po godzinie i 40 minutach gry awansowała do drugiej rundy.

Z 29-letnią Mladenovic, jedną z najlepszych deblistek świata ostatnich lat, zmierzyły się na korcie dwukrotnie. W 2011 roku w imprezie ITF w Casablance triumfowała Francuzka, a Linette wzięła rewanż w 2019 roku w kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati.

Linette w 2019 roku, w poprzedniej edycji zawodów w stolicy Korei Płd., bo kolejne zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19, dotarła do finału, w którym nie sprostała Czeszce Karolinie Muchovej.