Lechia Gdańsk wygrała w sparingu 6:0

Lechia objęła prowadzenie w 15. minucie po skutecznej główce Portugalczyka Flavio Paixao.

Piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii pokonali w towarzyskim meczu w Gdańsku Gedanię 6:0 (2:0). To spotkanie rozegrane zostało z okazji 100-lecia powstania beniaminka 3. ligi.

Lechia objęła prowadzenie w 15. minucie po skutecznej główce Portugalczyka Flavio Paixao, a jeszcze przed przerwą do siatki trafił Brazylijczyk Conrado. W drugiej połowie gole strzelali młodzi zawodnicy, którzy nie mieli jeszcze okazji zadebiutować w ekstraklasie – trzy bramki zdobył Krystian Okoniewski, a jedną także 17-letni Filip Tonder.

W tym meczu gdańszczan po raz pierwszy poprowadził Marcin Kaczmarek. 48-letni szkoleniowiec podpisał w poniedziałek kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Biało-zieloni wyjadą teraz na krótkie zgrupowanie do Cetniewa, a w inauguracyjnej ligowej konfrontacji pod wodzą nowego trenera zmierzą się w sobotę 1 października w Szczecinie z Pogonią. Lechia z dorobkiem pięciu punktów w dziewięciu meczach zamyka tabelę ekstraklasy.