Liga Narodów: Polacy grają o pozostanie w Dywizji A. Jakie są możliwe scenariusze?

Piłka nożna
Liga Narodów: Polacy grają o pozostanie w Dywizji A. Jakie są możliwe scenariusze?
fot. PAP
Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Mecz z Holandią będzie przedostatnim spotkaniem Polaków w tej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Czesława Michniewicza nadal nie są pewni utrzymania w najwyższej dywizji. Co musi się stać, aby za rok "Biało-Czerwoni" znów rywalizowali z najlepszymi drużynami na kontynencie?

Po czterech kolejkach Polacy mają na koncie cztery punkty. Robert Lewandowski i spółka pokonali Walię i zremisowali z Holandią, a dwukrotnie przegrali z Belgią. Zajmują obecnie trzecie miejsce, które na koniec rozgrywek daje utrzymanie. Nadal muszą go jednak bronić, bo ich przewaga nad ostatnią Walią to tylko trzy punkty.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Niemcy do Kataru przez Oman

 

Polacy nie mają już matematycznych szans na zajęcie pierwszej lokaty. Teoretycznie mogą wciąż wyprzedzić Belgię, jednak najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że będą walczyć z Walijczykami o najniższy stopień podium.

 

Aby pozostać w dywizji A, "Biało-Czerwoni" nie mogą przegrać w Cardiff. Wówczas niezależnie od wyników innych spotkań (również czwartkowej potyczki z Holandią) podopieczni Michniewicza nie spadną do słabszej grupy. W przypadku dwóch porażek i zwycięstwa Belgii nad Walią, o utrzymaniu decydować będzie bilans bramkowy spotkań Polaków z Walijczykami.

 

Spotkanie z Wyspiarzami zaplanowane jest na niedzielę 25 września na godzinę 20:45.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie