Lilian Rengeruk kolejną kenijską lekkoatletką złapaną na dopingu

Inne
Lilian Rengeruk kolejną kenijską lekkoatletką złapaną na dopingu
fot. PAP
Kenijska biegaczka, 25-letnia Lilian Rengeruk została uznana winną stosowania dopingu przez Athletics Integrity Unit. Lekkoatletka uzyskała pozytywny wynik testu na letrozol.

Kenijska biegaczka, 25-letnia Lilian Rengeruk została uznana winną stosowania dopingu przez Athletics Integrity Unit. Lekkoatletka uzyskała pozytywny wynik testu na letrozol. Według agencji AFP jej zawieszenie potrwa do lutego 2023 roku.

Rengeruk jest mistrzynią świata do lat 18 w biegu na 3000 m z 2013 roku. Rok później sięgnęła po srebrny medal MŚ juniorów na tym dystansie. W igrzyskach olimpijskich w Tokio zajęła 12. miejsce w biegu na 5000 m. To ósmy w tym roku przypadek przyłapania na dopingu reprezentanta Kenii.

 

Jednym ze zdyskwalifikowanych zawodników jest też Lawrence Cherono, zwycięzca maratonów w Bostonie i Chicago w 2019 roku oraz czwarty zawodnik igrzysk w Tokio. Przed mistrzostwami świata w jego organizmie wykryto trimetazydynę.

 

W obliczu fali pozytywnych testów, Kenijska Federacja Lekkoatletyczna podjęła szereg działań w celu zwalczania tego problemu. W lipcu ogłosiła ponowne uruchomienie swojej jednostki wywiadowczej i śledczej „w celu rozbicia karteli i podjęcia wojny z dopingiem”.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie