ME U20 siatkarzy: Porażka Polaków z Włochami na zakończenie fazy grupowej

Polacy przegrali z Włochami

Siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Włochami w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 20 0:3 (18:25, 24:26, 14:25). Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej.

Pierwszy set nie ułożył się po myśli polskich zawodników. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego już na początku partii odskoczyli przeciwnikom. W pewnym momencie Włosi prowadzili aż ośmioma punktami (12:4). Polacy próbowali odrobić straty, ale ich przeciwnicy nie mieli zamiaru wypuszczać z rąk wypracowanej przewagi. Reprezentanci Polski dobrze grali blokiem. W pierwszym secie byli w stanie tym sposobem wygrać cztery punkty. Nie wystarczyło to jednak do zatrzymania skutecznych włoskich atakujących. Polacy przegrali pierwszego seta 18:25.

Druga część tego spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie dużej przewagi. Gra toczyła się punkt za punkt. Do końca seta nie było wiadomo, która ekipa przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na nieszczęście podopiecznych Mateusza Gdabdy Włosi ponownie okazali się lepsi. Biało-Czerwoni mieli problemy z serwisami zawodników z Półwyspu Apenińskiego, którzy w drugim secie zaserwowali trzy asy. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 26:24 dla Włochów.

W ostatniej partii ponownie na parkiecie dominowali włoscy siatkarze. Szczególnie dobrze prezentował się Luca Porro, który bez problemów zdobywał kolejne punkty dla swojej drużyny. Polacy nie potrafili znaleźć odpowiedzi na grę rywali. Włosi bez litości wykorzystywali wszystkie błędy popełniane przez Biało-Czerwonych, dzięki czemu wygrali tego seta 25:14.

Przez tę porażkę to Włosi zakończyli pierwszy etap turnieju na pozycji lidera w grupie 1. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce. Tym samym obie ekipy zapewniły sobie awans do fazy pucharowej czempionatu.

Polska - Włochy 0:3 (18:25, 24:26, 14:25)