(Wice)mistrzowie - reportaż z mistrzostw świata siatkarzy 2022

Siatkówka
(Wice)mistrzowie - reportaż z mistrzostw świata siatkarzy 2022
fot. PAP
(Wice)mistrzowie - reportaż z mistrzostw świata siatkarzy 2022

Katowicki Spodek to miejsce wyjątkowe, miejsce magiczne. Właśnie tam reprezentacja Polski siatkarzy osiągała swoje wielkie sukcesy, rozpoczynając od mistrzostwa świata 2014. Po ośmiu latach Biało-Czerwoni wrócili do mekki polskiej siatkówki, by ponownie zawalczyć o mistrzostwo globu przed polską publicznością. Zapraszamy na reportaż z mundialu 2022.

Polacy podeszli do mistrzostw jako zupełnie nowa drużyna z nowym trenerem. Nikola Grbić od początku swojej przygody z kadrą zapowiadał, że jego głównym celem są igrzyska olimpijskie w Paryżu, jednak przed broniącą tytułu drużyną zawsze stawia się wysokie cele, szczególnie, gdy ta gra przed własnymi kibicami.

 

Faza grupowa to koncertowa gra Polaków, utrzymana również w meczu 1/8 finału przeciwko Tunezji. Prawdziwy dreszczowiec rozpoczął się w ćwierćfinale i trwał aż do 11 września, kiedy w finale Polacy zmierzyli się z Włochami. Biało-Czerwoni ulegli włoskiej młodzieży, która tego dnia była nie do zatrzymania, jednak pozostawili dobre wrażenie i zasiali w sercach kibiców ziarnka nadziei na kolejne tłuste lata polskiej reprezentacyjnej siatkówki.

 

Cały świat odebrał turniej z dużym uznaniem. Władze światowej federacji doceniły organizację, która nie była łatwa. Po odebraniu mundialu Rosji, Polacy mieli naprawdę mało czasu, by przygotować się do tak wielkiej imprezy, a mimo wszystko stanęli na wysokości zadania i dopięli wszystko na ostatni guzik.

 

- Kocham ludzi tutaj i to, w jaki sposób odbierają siatkówkę. Myślę, że nie pomylę się, gdy powiem, że to sport numer jeden w Waszym kraju. Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, gdzie kibice tak żyją siatkówką. To fantastyczne i spontaniczne. Nie wiem, czy większe show podczas meczu tworzą siatkarze czy tłumy kibiców. Być tutaj jest dla mnie wielką przyjemnością, bo Polska wykonuje wspaniałą pracę – mówił Ary Graca, prezydent FIVB.

 

Wspaniałą pracę wykonali także nasi siatkarze i za to należą im się gratulacje i podziękowania. Ich droga do kolejnego wielkiego sukcesu została przedstawiona w reportażu (WICE)MISTRZOWIE, który znajduje się w załączonym materiale wideo.

 

 

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie