WTA w Seulu: Magda Linette - Emma Raducanu. Relacja i wynik na żywo

Magda Linette w ćwierćfinale turnieju WTA w Seulu spotka się z Emmą Raducanu. W drugiej rundzie Brytyjka pokonała Belgijkę Yaninę Wickmayer, natomiast Polka rozprawiła się z Francuzką Kristiną Mladenovic. Relacja i wynik na żywo meczu Linette - Raducanu na Polsatsport.pl.

Raducanu pokonała Wickmayer w dwóch setach 6:3, 7:5. Pierwszy set był wyrównany do stanu 3:3, ale potem 19-letnia tenisistka wygrała sześć gemów z rzędu. W drugiej partii prowadziła już 3:0, ale Belgijka doprowadziła do wyrównania 5:5. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Raducanu, która w całym meczu wygrała 80 procent gemów serwisowych.

Młoda Brytyjka jest mistrzynią US Open z 2021 roku. Zajmuje obecnie 77. miejsce w rankingu WTA, natomiast 30-letnia Linette jest 51. Będzie to ich pierwszy oficjalny pojedynek w historii.

Relacja i wynik na żywo meczu Linette - Raducanu na Polsatsport.pl. Początek w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego około godz. 4.00.