Memoriał Arkadiusza Gołasia: Wyniki półfinałów

W Zalasewie koło Swarzędza rozgrywany jest XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W pierwszym półfinale siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali Barkom Każany Lwów. W drugim Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał z Berlin Recycling Volleys. W niedzielnym finale ZAKSA zmierzy się więc z Aluronem.

W pierwszym półfinale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagrała z ukraińskim klubem Barkom Każany Lwów, którzy w zbliżającym się sezonie wystąpi w PlusLidze. W ekipie kędzierzynian nie mógł wystąpić Aleksander Śliwka.

W pierwszym secie drużyna ze Lwowa długo dotrzymywała kroku faworyzowanej ZAKSIE. Końcówka przebiegła jednak po myśli kędzierzynian, którzy podwójnym blokiem ustalili wynik na 25:21. W drugiej odsłonie ZAKSA miała wyraźną przewagę. W środkowej części, po asie serwisowym Davida Smitha, było 18:9. W końcówce rywale nieco zmniejszyli tę różnicę, obronili trzy piłki setowe, jednak zepsuta zagrywka zamknęła rywalizację (25:19). Set numer trzy również toczył się pod kontrolą ZAKSY, która wypracowała sobie solidną zaliczkę (18:13) i pewnie zmierzała po zwycięstwo. Przypieczętował je skutecznym atakiem Denis Kariagin (25:17).

Nagrody MVP za to spotkanie otrzymali Denis Kariagin (ZAKSA) oraz Wasyl Tupczij (Barkom-Każany).

W drugim półfinale siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Berlin Recycling Volleys 3:0, ale było to zdecydowanie bardziej wyrównane starcie. W premierowej partii zawiercianie uzyskali zdecydowaną przewagę (17:9). W końcówce rywale gonili wynik (22:19), ale Aluron utrzymał przewagę i po skutecznym ataku Dawida Dulskiego wygrał 25:21. W drugiej partii gra obu ekip nadal falowała. W końcówce siatkarze BRV mieli kilka punktów przewagi, jednak Jurajscy Rycerze, po serii dobrych zagrywek Patryka Łaby, zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Wygrali tę wojnę nerwów, a wynik na 27:25 ustalił Dulski. Podobnie było w trzeciej partii. Dobry początek zawiercian, później przewagę uzyskała ekipa z Niemiec, a seta zwieńczyła gra na przewagi. Jej bohaterem był Dulski, który najpierw skończył długą wymianę skutecznym atakiem, a po chwili popisał się asem serwisowym (28:26).

Nagrody MVP za to spotkanie otrzymali Dawid Dulski (Aluron CMC Warta) oraz Anton Brehme (BRV).

Wyniki meczów XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia:

2022-09-24: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
2022-09-24: Aluron CMC Warta Zawiercie – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 27:25, 28:26).

2022-09-25: Barkom Każany Lwów – Berlin Recycling Volleys (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2022-09-25: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)