PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – kadra na sezon 2022/23

Siatkówka

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywalczyli srebrny medal mistrzostw Polski w poprzednim sezonie PlusLigi. Czy w zbliżających się rozgrywkach powalczą o odzyskanie tytułu mistrzowskiego? Kto zagra w drużynie z Jastrzębia-Zdroju? Jakie zaszły zmiany w składzie? Kto odszedł z klubu? Zobacz kadrę wicemistrzów Polski na nowy sezon PlusLigi. Siatkarze, trener, transfery Jastrzębskiego Węgla w załączonej galerii zdjęć.

Jastrzębski Węgiel w 2021 roku po raz drugi w historii wywalczył mistrzostwo Polski. W sezonie 2021/22 jastrzębianie nie zdołali jednak obronić tytułu, przegrywając finałową rywalizację z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jak będzie w zbliżających się rozgrywkach?

 

Zobacz także: Najważniejsze transfery do klubów PlusLigi przed sezonem 2022/23

 

W kadrze Jastrzębskiego Węgla nie zaszło wiele zmian. Najważniejszą jest nowy trener – słynny Argentyńczyk Marcelo Mendez. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie drużynę prowadził Andrea Gardini, którego w końcowej fazie rozgrywek zastąpił Nicola Giolito. W drużynie pozostali natomiast wszyscy najważniejsi zawodnicy.

 

Po sezonie 2021/22 z Jastrzębskim Węglem rozstali się: Szymon Biniek (PSG Stal Nysa), Bartosz Cedzyński (Chemeko-System Gwardia Wrocław), Wojciech Szwed. Nowi zawodnicy: Kamil Dębski (PSG Stal Nysa). Nowy trener: Marcelo Mendez.

 

Jastrzębski Węgiel – kadra na sezon 2022/23: siatkarze, trener, transfery w załączonej galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie