MŚ siatkarek 2022: Wyniki sobotnich meczów - 24 września

Siatkarki reprezentacji Włoch rozpoczęły MŚ 2022 od zwycięstwa.

Sobota to drugi dzień siatkarskich mistrzostw świata kobiet. W tym dniu zostanie rozegranych kilka interesujących konfrontacji, wśród nich spotkania "polskiej" grupy Turcja – Tajlandia i Dominikana – Korea Południowa. Sprawdź wyniki sobotnich meczów MŚ siatkarek.

W meczu grupy B, w której rywalizuje również reprezentacja Polski, doszło do sporej niespodzianki. Tureckie siatkarki przegrały z Tajlandią 2:3 (13:15 w tie-breaku). W drugim sobotnim spotkaniu tej grupy siatkarki Dominikany pewnie pokonały Koreę Południową 3:0.

Większych emocji nie dostarczyły spotkania grupy A. Belgia ograła w trzech setach Portoryko, a zaciętą walkę do końca oglądaliśmy jedynie w drugiej partii, zakończonej grą na przewagi (27:25). Siatkarki reprezentacji Włoch bezdyskusyjnie wygrały 3:0 z Kamerunem.

Rywalizację w grupie C rozpoczął mecz Stanów Zjednoczonych z Kazachstanem. Mistrzynie olimpijskie bez większych kłopotów pokonały rywalki w trzech setach. W pierwszym meczu grupy D Brazylijki wygrały z reprezentacją Czech 3:1.