Trzej polscy siatkarze docenieni! Nagrody indywidualne po ME U20

Polscy siatkarze wicemistrzami Europy U20.

Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy U20 po porażce 2:3 w finałowym boju z Włochami. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Bułgarii. Przedstawiciele tych trzech ekip znaleźli się w drużynie gwiazd turnieju, który został rozegrany w dniach 17–25 września we Włoszech.

W drużynie gwiazd znalazło się po trzech siatkarzy z Polski (Kajetan Kubicki, Tytus Nowik, Jakub Majchrzak) i Włoch oraz jeden przedstawiciel Bułgarii. Czwarty reprezentant Italii otrzymał tytuł MVP mistrzostw Europy U20.

Najlepszym zawodnikiem ME U20 został Alessandro Alberto Bovolenta. Urodził się 27 maja 2004 roku, ma 202 cm wzrostu, występuje na pozycji atakującego i jest zawodnikiem klubu Consar Ravenna. Jest synem słynnego siatkarza Vigora Bovolenty.

Mistrzostwa Europy juniorów w siatkówce zostały rozegrane w dniach 17–25 września w położonych w środkowych Włoszech miastach Montesilvano i Vasto. W turnieju wystartowało dwanaście reprezentacji. Mogli w nim zagrać siatkarze urodzeni od 1 stycznia 2003 roku.