Robert Lewandowski: Przed mundialem jest wiele znaków zapytania

Piłka nożna
Robert Lewandowski: Przed mundialem jest wiele znaków zapytania
fot. PAP
Walia - Polska. Robert Lewandowski: Przed mundialem jest wiele znaków zapytania

Robert Lewandowski był zadowolony z reakcji reprezentacji Polski po porażce z Holandią. - Odpowiedzieliśmy innym graniem. Mieliśmy mecz z Walią pod kontrolą - powiedział w rozmowie z Marcinem Lepą.

Reprezentacja Polski pokonała Walię 1:0 po golu Karola Świderskiego. Piękną asystę przy tym trafieniu zaliczył Lewandowski. Tym samym Biało-Czerwoni zareagowali na porażkę z Holandią.

Zobacz także: Piotr Zieliński: Mamy więcej jakości niż Walia


- Cieszy to zwycięstwo. Odpowiedzieliśmy innym graniem - bardziej praktycznym i dostosowanym do nas. Przyjdzie czas na analizę, dlaczego zagraliśmy tak dwa różne mecze. Mieliśmy mecz z Walią pod kontrolą. Brakowało mi sytuacji z naszej strony, bo możemy być bardziej niebezpieczni w ofensywie. Nie mieliśmy obaw o wynik z drużyną, która grała jak równy z równym z Belgią oraz Holandią. Na pewno będzie co analizować - powiedział Lewandowski.

 

Kolejny świetny występ zapisał na koncie Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli udowodnił, że jest ważną częścią drużyny narodowej.

 

- Zieliński rozegrał dwa fantastyczne spotkania. Jego gra nam bardzo pomaga. Kiedy on ma piłkę, to wiemy, że możemy się przy niej utrzymać. Ciężko nam jednak jest w ofensywie, bo być może atakujemy zbyt małą liczbą piłkarzy. To nasz największy ból głowy w tym momencie, bo możemy to poprawić - dodał kapitan.

 

Lewandowski uważa, że reprezentacja Polski może poprawić grę w ofensywie.


- Pressing wychodzi nam coraz lepiej. Czasami mamy problem, kiedy mamy piłkę. Kiedy podejdziemy pod pole karne, to brakuje nam prób stworzenia zagrożenia. Przed mundialem jest wiele znaków zapytania, ale mam nadzieję, że to rozwiążemy i poprawimy to, co nie działało - zakończył.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie