ATP w Sofii: Kamil Majchrzak rozpoczął turniej od wygranej

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak wygrał z Litwinem Ricardasem Berankisem 7:5, 6:2 w 1. rundzie tenisowego turnieju ATP 250 na kortach twardych w Sofii. Było to pierwsze spotkanie tych zawodników w meczach cyklu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Pomimo niewykorzystania piłki setowej przy stanie 5:4, Majchrzak zdołał wygrać gema przy swoim podaniu, a następnie przełamać Litwina wychodząc na prowadzenie. W drugim secie Polak radził sobie lepiej - wygrał go po ośmiu gemach, w trakcie ostatniego przełamując rywala bez straty punktu.

W drugiej rundzie zajmujący 119. miejsce w rankingu ATP Majchrzak, zmierzy się ze zwycięzcą meczu Niemca Oscara Otte, który rozstawiony jest z numerem ósmym, ze Szwedem Dragosem Nicolae Madarasem.

We wtorkowym meczu pierwszej rundy debla zagra dwóch Polaków. Rozstawieni z numerem czwartym Jan Zieliński oraz Monakijczyk Hugo Nys zmierzą się z Szymonem Walkowem i Hunterem Reese'em (USA).