MŚ w kolarstwie: Mathieu van der Poel ukarany grzywną za zaatakowanie nastolatek

Inne
MŚ w kolarstwie: Mathieu van der Poel ukarany grzywną za zaatakowanie nastolatek
fot. PAP
Holenderski kolarz Mathieu van der Poel został ukarany grzywną w wysokości 1500 dolarów australijskich (ok. 4800 zł) za zaatakowanie nastoletnich dziewczynek.

Holenderski kolarz Mathieu van der Poel został ukarany grzywną w wysokości 1500 dolarów australijskich (ok. 4800 zł) za zaatakowanie nastoletnich dziewczynek. Do incydentu doszło w sobotę w hotelu w Wollongong, dzień przed wyścigiem o mistrzostwo świata.

W poniedziałek 27-letni van der Poel przyznał się do winy przed sądem.

 

Wcześniej sprawę ujawniła flamandzka stacja telewizyjna Sporza. Według wyjaśnień policji stanu Nowa Południowa Walia "mężczyzna wdał się w słowną dyskusję z dziewczynami w wieku 13 i 14 lat w hotelu w Brighton-Le-Sands. Jedną popchnął na ziemię, a drugą rzucił o mur, powodując zadrapania łokcia".

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w kolarstwie: Kolarz spędził noc przed wyścigiem w... areszcie

 

Po wezwaniu policji przez dyrekcję hotelu Holender został odwieziony do aresztu. Został zwolniony za kaucją dopiero nad ranem. Później wystartował w wyścigu indywidualnym, najbardziej prestiżowej konkurencji MŚ, ale wycofał się po ok. 30 km.

 

Sam van der Poel potwierdził, że był zamieszany w incydent.

 

"Była mała sprzeczka. Wczoraj wieczorem chciałem wcześnie pójść spać, ale na korytarzu hotelowym było pełno dzieciaków, które wciąż stukały do moich drzwi. W końcu miałem tego dość. Powiedziałem, w sposób mało sympatyczny, by przestali. Wtedy przyjechała policja i mnie zabrała" - relacjonował na starcie niedzielnego wyścigu.

 

"Wróciłem do pokoju hotelowego dopiero o czwartej nad ranem. To na pewno nie było idealne, to wręcz katastrofa, ale nie mogłem nic zrobić" - dodał aktualny mistrz Europy.

 

Koszulkę mistrza świata zdobył po fantastycznej ucieczce Belg Remco Evenepoel. Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski zajął 76. miejsce.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie