Beach Pro Tour: Siatkówka plażowa w Paryżu na kortach Rolanda Garrosa

Siatkówka
Beach Pro Tour: Siatkówka plażowa w Paryżu na kortach Rolanda Garrosa
fot. PAP
Na kortach Rolanda Garrosa zagrają... siatkarze

Od czwartku do niedzieli w Paryżu rozegrany zostanie szósty turniej elity Beach Pro Tour w tym sezonie. Po raz pierwszy w historii rozgrywki siatkówki plażowej odbędą się na słynnych tenisowych kortach Rolanda Garrosa.

Do tej pory korty Rolanda Garrosa łączone były jedynie z wielkoszlemowym French Open. Zmieni się to w czwartek, kiedy centralny kort Philippe'a Chatriera stanie się areną zmagań siatkarek i siatkarzy plażowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarek 2022: Plan transmisji wtorkowych meczów - 27.09

 

Turniej elity w Paryżu jest szóstym z dziewięciu zaplanowanych na ten sezon. Elite 16 to najwyższa ranga rozgrywek cyklu Beach Pro Tour, który w tym roku zastąpił World Tour.

 

W ostatnich zawodach tej rangi w Hamburgu złoto wywalczyli Michał Bryl i Bartosz Łosiak, którzy znajdują się wśród rozstawionych duetów w Paryżu.

 

"Nasza para po mistrzostwach Europy miała krótki odpoczynek, a następnie trenowała na obiektach COS OPO w Spale. Nasi gracze pracowali bardzo solidnie. Korty Rolanda Garrosa mobilizują i na pewno nie tylko w polskiej ekipie dodają dreszczyku emocji" - powiedział trener biało-czerwonych Grzegorz Klimek, cytowany na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

W turnieju siatkarek Polskę reprezentować będą Katarzyna Kociołek i Marta Łodej, rozpoczną one jednak zmagania od kwalifikacji.

 

Organizacja rozgrywek elity jest dla Francuzów okazją do przygotowania się do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Rywalizacja siatkarek i siatkarzy plażowych ma się odbyć na specjalnie wybudowanych na tę okazję boiskach na Polach Marsowych pod Wieżą Eiffla.

 

Gospodarzy w turnieju głównym reprezentować będą znani z halowych rozgrywek Remi Bassereau oraz Julien Lyneel, były zawodnik między innymi Asseco Resovii Rzeszów i Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze stworzyli parę specjalnie z myślą o igrzyskach olimpijskich.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie