DMŚ w tenisie stołowym: Polska ekipa dotarła do Chin

Inne
DMŚ w tenisie stołowym: Polska ekipa dotarła do Chin
fot. PAP
Maciej Kubik znalazł się w polskiej kadrze na DMŚ

Reprezentacja Polski na drużynowe mistrzostwach świata w tenisie stołowym, które w piątek rozpoczną się w Chengdu, we wtorek dotarła do Chin. Losowanie grup zarówno turnieju kobiet, jak i mężczyzn odbędzie się w środę.

- Jesteśmy już w hotelu w Chengdu. Lot specjalnym czarterem z Dubaju przebiegł spokojnie. Podróżowali z nami wszyscy uczestnicy DMŚ z Europy, ale też tenisiści stołowi z Australii i Ameryki – przekazał zawodnik Maciej Kubik, cytowany na stronie polskiej federacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał Ligę Mistrzyń w tenisie stołowym

 

Biało-czerwoni wystąpią w Chinach mocno osłabieni. W kadrze zabrakło najbardziej doświadczonych oraz najwyżej notowanych Jakuba Dyjasa, który zrezygnował z udziału w DMŚ ze względów rodzinnych, a Marka Badowskiego, Natalię Bajor i Natalię Partykę wyeliminowały względy zdrowotne.

 

W składzie znalazła się praktycznie sama młodzież: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Artur Grela oraz Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn i Paulina Krzysiek.

 

W sztabie reprezentacji są trenerzy Tomasz Krzeszewski, Marcin Kusiński i Xu Kai, który pełni rolę szefa ekipy, a także fizjoterapeuta Michał Araźny.

 

W DMŚ zagra 28 drużyn kobiecych i 32 męskie. Losowanie grup odbędzie się w środę. W turnieju mężczyzn będzie siedem grup, a kobiecym - sześć. Z każdej grupy awans do 1/8 finału wywalczą po dwa zespoły, a stawkę uzupełnią najlepsi z trzecich pozycji. Dalej rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym. Mecze będą się składać z pięciu pojedynków singlowych. Nie będzie rozgrywany debel, jak m.in. w igrzyskach olimpijskich.

 

Zawody w Chengdu potrwają od piątku do 9 października. Tytułów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn bronić będą gospodarze. Chińczycy triumfowali w ostatnich DMŚ w 2018 roku w Halmstad. Polacy zajęli w Szwecji 21. miejsce, a biało-czerwone zostały sklasyfikowane na 15. pozycji.

 

DMŚ są rozgrywane od 1926 roku. Gospodarzem pierwszych zawodów był Londyn. Osiem lat później po raz pierwszy rozegrano turniej kobiet.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie