Liga Europejska piłkarzy ręcznych: Azoty Puławy lepsze od Chorwatów

Piłka ręczna
Azoty Puławy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali z RK Nexe 32:26 (16:12) pierwszy mecz 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Rewanż za tydzień w Chorwacji. Drużyna lepsza w dwumeczu awansuje do fazy grupowej rozgrywek.

Wprawdzie podopieczni Roberta Lisa do rewanżowego spotkania przystąpią za tydzień z sześciobramkową zaliczką, ale po wtorkowym meczu pozostaje pewien niedosyt, bo jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcową syreną ta przewaga wynosiła dziwięć bramek (32:23).

Początkowy kwadrans stał pod znakiem bardzo wyrównanej gry i na gola jednej drużyny druga też odpowiadała trafieniem. Tak było do stanu 7:7. Wówczas po bramkach Keliana Janikowskiego i Borisa Zivkovica puławianie objęli dwubramkowe prowadzenie i wynik remisowy już do końca nie pojawił się na tablicy.

Na przerwę gospodarze schodzili wygrywając 16:12, ale na początku drugiej połowy ta różnica zmalała do dwóch bramek (17:15). Później jednak uwidoczniła się wyraźniejsza przewaga Azotów.

W ostatnich trzech minutach Chorwaci zdobyli trzy gole, a miejscowi nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego.