MotoGP: Kazachstan gospodarzem wyścigu Grand Prix

Moto
MotoGP: Kazachstan gospodarzem wyścigu Grand Prix
fot. PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA
Kazachstan został nowym gospodarzem wyścigu Grand Prix

Kazachstan podpisał pięcioletnią umowę na organizowanie wyścigów MotoGP od 2023 roku, na Sokol International Racetrack pod Ałmatami, stając się 30. krajem, który będzie gospodarzem cyklu Grand Prix motocyklowych mistrzostw świata.

„Rok 2023 to początek nowej pięcioletniej umowy, dzięki której MotoGP znajdzie się w nowym regionie świata” – napisano w oświadczeniu organizatorów cyklu.

 

ZOBACZ TAKŻE: MotoGP: Organizatorzy podpisali porozumienie z Arabią Saudyjską

 

Wydarzenie, którego data nie została jeszcze ogłoszona, odbędzie się na torze Sokol, określanym jako „nowy kompleks sportów motorowych wybudowanym w sercu Azji Środkowej”, znajdującym się pod Ałmatami, największym miastem w kraju.

 

Kazachstan stanie się również 30. krajem, który będzie gospodarzem motocyklowego Grand Prix od 1949 r., a Sokol International Racetrack będzie 74. miejscem, w którym odbędzie się Grand Prix.

 

Cykl MotoGP 2023 rozpocznie się od wyścigu na portugalskim torze Algarve International Circuit w Portimao pod koniec marca. Informacje na temat kolejnych terminów i miejsc nie zostały jeszcze opublikowane, ale można zakładać, że odbędzie się w sumie 21 wyścigów, jak zaplanowano w 2022 r. przed odwołaniem GP Finlandii.

 

Nowością wprowadzoną od przyszłego roku będzie sposób organizacji GP. Każda impreza będzie składać się z dwóch wyścigów - sprinterskiego w sobotę i zasadniczego w niedzielę.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie