Kapitalny występ polskich siatkarek! Efektowne zwycięstwo w drugim meczu MŚ 2022

Polskie siatkarki wygrały z Tajlandią w drugim meczu MŚ 2022.

W swym drugim spotkaniu w mistrzostwach świata 2022 siatkarki reprezentacji Polski wygrały w Gdańsku z Tajlandią 3:0. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Stefano Lavariniego w turnieju. W pozostałych meczach 2. kolejki grupy B Turcja pokonała Koreę Południową 3:0, a Dominikana, również w trzech setach, uporała się z Chorwacją.

Polskie siatkarki efektownie rozpoczęły spotkanie z Tajlandią i błyskawicznie wypracowały sobie znaczącą przewagę (8:1). Po dobrym początku nie zwalniały tempa i utrzymywały przewagę na przestrzeni seta (11::4, 17:10). Pewnie zmierzały po zwycięstwo, które przypieczętowały punktowym blokiem (25:17). Właśnie blok był najmocniejszą bronią biało-czerwonych w tej partii – punktowały w tym elemencie aż osiem razy!

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły Tajki (4:8). Polki ruszyły do odrabiania strat, i dopięły swego po serii czterech wygranych akcji (11:11). Później odzyskały inicjatywę – po asie serwisowym Olivii Różański prowadziły 14:12. Nadal mocną bronią gospodyń był blok, dobrze prezentowały się też w ataku. W końcówce powiększały przewagę (16:13, 20:15, 22:16), pewnie zmierzając po wygraną. Przypieczętowała ją Agnieszka Korneluk skutecznym atakiem ze środka (25:17).

W trzeciej partii Polki kontynuowały dobrą grę. Uzyskały przewagę na początku (7:4, 9:6 – po asie Anny Obiały). W środkowej części seta powiększały punktowy dystans (12:8, 17:12). W końcówce seta miały sytuację pod kontrolą. Punktowy blok przyniósł piłkę meczową (24:16), a skuteczny atak Zuzanny Góreckiej zakończył spotkanie. Wynik taki jak w poprzednich setach – 25:17.

Najwięcej punktów: Magdalena Stysiak (26), Agnieszka Korneluk (13) – Polska; Pimpichaya Kokram (11) – Tajlandia. Dominacja Polek w bloku (16–1).

Polskie siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w turnieju. Na inaugurację pokonały w holenderskim Arnhem Chorwację 3:1. Tajlandia poniosła pierwszą porażkę. W swym pierwszym meczu Tajki sensacyjnie ograły Turcję 3:2. W kolejnym meczu turnieju Polki zagrają w środę z Koreą Południową.

Polska – Tajlandia 3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Kamila Witkowska, Agnieszka Korneluk, Zuzanna Górecka, Olivia Różański – Maria Stenzel (libero) oraz Weronika Szlagowska, Anna Obiała. Trener: Stefano Lavarini.
Tajlandia: Pornpun Guedpard, Thatdao Nuekjang, Hattaya Bamrungsuk, Pimpichaya Kokram, Ajcharaporn Kongyot, Chatchu-On Moksri – Piyanut Pannoy (libero) oraz Sasipapron Janthawisut, Nattaporn Sanitklang (libero), Natthanicha Jaisaen, Thanacha Sooksod. Trener: Danai Sriwacharamaytakul.