Liga Konferencji: Dobre wieści dla polskich klubów. Od przyszłego sezonu droga do fazy grupowej będzie krótsza

Piłka nożna
Liga Konferencji: Dobre wieści dla polskich klubów. Od przyszłego sezonu droga do fazy grupowej będzie krótsza
fot. PAP
Liga Konferencji Europy

Dzięki poprawie wyników polskie drużyny rozpoczną grę w piłkarskiej Lidze Konferencji Europy w sezonie 2023/24 od drugiej rundy kwalifikacji. W Lidze Mistrzów bez zmian - mistrz Polski wystartuje w pierwszej rundzie kwalifikacji.

Jak poinformowała Ekstraklasa, sezon 2021/22 Polska zakończyła na 28. miejscu w rankingu ligowym UEFA, wyprzedzając Białoruś i Kazachstan, m.in. dzięki grze Lecha Poznań i Legii Warszawa w fazach grupowych Ligi Europy UEFA 2020/21 i 2021/22, a także dobrej postawie Rakowa Częstochowa w ubiegłym sezonie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kadra Czesława Michniewicza najlepszym lekarstwem na kryzys i kłopoty Polaków

 

W ten sposób w każdym z dwóch ostatnich sezonów udało się uzbierać przynajmniej 4 punkty rankingowe. Dzięki temu PKO Bank Polski Ekstraklasa dostała się do grupy lig z przywilejem startu od 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA.

 

Dotyczy to wszystkich trzech reprezentantów Polski w tych rozgrywkach - zdobywcy Pucharu Polski oraz ekip, które zajmą w bieżącym sezonie ligowym miejsca 2. i 3. (chyba że zdobywca Pucharu Polski uplasuje się na podium, wtedy do LKE dostanie się 4. zespół ekstraklasy).

 

Druga runda eliminacji Ligi Konferencji zostanie rozegrana 27 lipca i 3 sierpnia 2023 roku. Polskie kluby rozpoczną więc zmagania o dwa tygodnie później od przedstawicieli niżej notowanych lig.

 

Pierwsza runda kwalifikacji Ligi Mistrzów odbędzie się 11/12 lipca (rewanże - 18/19 lipca). Aby zagrać w fazie grupowej, mistrz Polski będzie musiał przejść przez cztery rundy. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Meksyk - Szwecja 1:2. Gole

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie