Piłkarz Wisły Kraków wziął sprawy w swoje ręce. Wyjechał do Hiszpanii

Piłka nożna
Piłkarz Wisły Kraków wziął sprawy w swoje ręce. Wyjechał do Hiszpanii
fot. CyfraSport
Jerzy Brzęczek

Wisła Kraków od początku pierwszoligowego sezonu ma duże problemy z kontuzjami, które wciąż narastają. W ubiegłym tygodniu w klubie pojawił się kolejny kłopot, bowiem pierwotna diagnoza w sprawie zdrowia Michaela Pereiry nie sprawdziła się i piłkarz ma zerwany mięsień dwugłowy uda. Francuz wziął sprawy w swoje ręce i wyjechał na leczenie do Hiszpanii.

Pereira został sprowadzony do Krakowa latem, a jego poprzednim klubem był turecki Kocaelispor. Mający kabowerdeńskie korzenie francuski piłkarz pojawiał się na boisku w czterech pierwszych kolejkach Fortuna 1 Ligi. W ostatnim ze spotkań - z Odrą w Opolu doznał jednak kontuzji mięśniowej. Od tej pory nie pojawił się już na murawie.

 

Pierwsza diagnoza mówiła o naderwaniu mięśnia dwugłowego. Jak dowiedzieliśmy się z piątkowego komunikatu Białej Gwiazdy, była jednak zła.

 

- Pierwotna diagnoza dotycząca Michaela Pereiry - ze względu na specyfikę urazu - okazała się błędna. Ponowne badania wykazały zerwanie mięśnia dwugłowego, czego konsekwencją jest wydłużająca się absencja pomocnika „Białej Gwiazdy”. Zawodnik przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie zastosowano leczenie, które po powrocie do Krakowa zostanie kontynuowane pod okiem klubowego sztabu. Postępy w rehabilitacji będą na bieżąco monitorowane, a wdrożenie piłkarza w trening uzależnione jest od ewentualnych dolegliwości bólowych - czytamy w komunikacie.

 

Do stanu zdrowia Pereiry odniósł się na stronie internetowej wislaportal.pl Jerzy Brzęczek.

 

- Tak jest niestety z kontuzjami mięśniowymi. Na pewno ta pierwsza diagnoza i przedstawienie jego kontuzji zapowiadało, że to będzie krótsza przerwa, bo dwu-trzytygodniowa. Niestety w jakiś sposób to się przeciągnęło, dlatego też Michaël pojechał do Hiszpanii, aby terapię przechodzić u lekarzy, z którymi współpracował przed laty. Michaël w trakcie swojej kariery miał bardzo mało kontuzji. Dołączył do nas w trakcie sezonu, nie był w okresie przygotowawczym i w jakiś sposób odniósł tę kontuzję, co jest dla nas bardzo dużą stratą, ale na dziś musimy zrobić wszystko, żeby w jakiś sposób już będąc po tej rehabilitacji był w pełni gotowy do tego, żeby po powrocie do treningu, po powrocie na boisko, ta kontuzja mu się nie odnowiła, bo to jest dla nas priorytet - powiedział Brzęczek po meczu towarzyskim z Rabą Dobczyce.

 

Pereira występował w Hiszpanii w latach 2009-2016. Był graczem Mallorki oraz Granady.

 

Wisła Kraków kolejne spotkanie Fortuna 1 Ligi rozegra na wyjeździe w piątek 30 września. Rywalem Białej Gwiazdy, która niedawno wypadła poza strefę barażową, będzie beniaminek - Chojniczanka Chojnice. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie