60 największych talentów świata. Dwóch Polaków na liście The Guardian

Piłka nożna
60 największych talentów świata. Dwóch Polaków na liście The Guardian
fot. PAP
Dariusz Stalmach (w środku) znalazł się w prestiżowym zestawieniu

The Guardian po raz kolejny opublikował listę 60. największych talentów piłkarskich na świecie. W tej grupie po raz pierwszy znalazło się dwóch Polaków. Tym razem nasz kraj reprezentują Dariusz Stalmach oraz Antoni Mikułko.

Lista Guardiana jest publikowana przez angielskich dziennikarzy co roku, od ośmiu lat. Już w pierwszej edycji znalazło się na niej miejsce dla Polaka - Dawida Kownackiego. W 2015 roku uznanie w młodym wieku zyskał z kolei Krystian Bielik. W kolejnych latach byli to np. Filip Marchwiński czy Aleksander Buksa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dariusz Stalmach piłkarzem Milanu

 

Reprezentantów Polski w młodszych kategoriach wiekowych nie zabrakło również na tegorocznej liście 60. największych talentów futbolu. Po raz pierwszy biało-czerwonych jest dwóch. Pierwszy to pomocnik Dariusz Stalmach, który niedawno zamienił Górnik Zabrze na AC Milan.

 

"Wszechstronny gracz, najlepiej wygląda jako pomocnik 'box-to-box'. Może też grać jako defensywny pomocnik lub rozgrywający" - tak charakteryzuje go The Guardian.

 

Drugim Polakiem w zestawieniu jest rezerwowy bramkarz Lechii Gdańsk Antoni Mikułko, który w przeciwieństwie do Stalmacha nie zadebiutował jeszcze w Ekstraklasie, ale wróżona jest mu świetlana przyszłość.

 

W 60-tce największych talentów nie brakuje nazwisk piłkarzy znanych już szerokiej publiczności. Jednym z nich jest Antonio Nusa - genialny nastolatek z Club Brugge. Przed kilkunastoma dniami Nusa został najmłodszym debiutantem w Lidze Mistrzów, który trafił do siatki w swoim pierwszym meczu w rozgrywkach.

 

Całą listę można zobaczyć TUTAJ.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie