Dookoła Chorwacji: Zwycięstwo etapowe Jonasa Vingegaarda

Inne
Dookoła Chorwacji: Zwycięstwo etapowe Jonasa Vingegaarda
fot. PAP

Powracający po dwumiesięcznej przerwie do startów duński kolarz Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) wygrał w miejscowości Primosten trzeci etap wyścigu Dookoła Chorwacji. Koszulkę lidera zachował Włoch Jonathan Milan (Bahrain-Victorious).

Etap kończył się półtorakilometrowym podjazdem, częściowo po szutrze i z kątem nachylenia dochodzącym do 20 procent. Po zaciętej walce Vingegaard wyprzedził Brytyjczyka Oscara Onleya (Team DSM), a dwie sekundy stracił do nich trzeci na mecie Słoweniec Matej Mohoric (Bahrain-Victorious).

 

- To był ekstremalnie trudny finisz, ale miałem mocne nogi - powiedział Vingegaard, dla którego to pierwszy start od triumfu w lipcu w Tour de France.

 

Milan, który wygrał dwa poprzednie odcinki, zajął piąte miejsce ze stratą dziewięciu sekund. Najlepszy z Polaków, Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) był 34., tracąc 40 sekund. Były mistrz świata Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) dojechał do mety ponad 11 minut po Duńczyku.

 

W klasyfikacji generalnej Milan, który w sobotę będzie obchodził 22. urodziny, wyprzedza o sekundę Vingegaarda oraz o pięć sekund Onleya. Budziński zajmuje 33. miejsce ze stratą 1.23.

 

Sześcioetapowy wyścig (kat. 2.1 UCI) zakończy się w niedzielę w Zagrzebiu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie