EBL: Mistrz lepszy od wicemistrza! Hit dla Śląska Wrocław

Hit Energa Basket Ligi dla mistrzów Polski! WKS Śląsk Wrocław pokonał w Warszawie Legię 76:63. Najlepszym graczem gości był Jeremiah Martin z 24 punktami, 9 zbiórkami i 4 asystami. W zespole gospodarzy wyróżniał się Devyn Marble z 19 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli goście - po rzutach wolnych Jeremiah Martina było 2:10. Legia grała w dość wolnym tempie i nie mogła na tym etapie odrobić strat. Obie drużyny miały przede wszystkim problem ze skutecznością rzutów z dystansu. Ostatecznie po 10 minutach i trafieniu Łukasza Kolendy to WKS Śląsk był lepszy - 11:16. W drugiej kwarcie straty starał się odrabiać Geoffrey Groselle, a do remisu doprowadził Ray McCallum. Mecz był bardzo wyrównany, chociaż to wrocławianie częściej byli na prowadzeniu. Bardzo dobrze prezentowali się przede wszystkim Conor Morgan oraz Acriom Parachouski. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 30:35.

Po przerwie zespół trenera Andreja Urlepa prezentował się w ataku lepiej niż wcześniej. Po kolejnym zagraniu Jakuba Nizioła prowadzili nawet 10 punktami. Po chwili następną dobrą akcję dołożył Parachouski. McCallum i Travis Leslie starali się na to reagować, ale to było w tym momencie za mało. Ostatecznie po 30 minutach było 47:56. W kolejnej części meczu po trójce Łukasza Koszarka gospodarze zbliżyli się na pięć punktów. Po późniejszym podobnym rzucie Janisa Berzinsa różnica zmniejszyła się jeszcze bardziej, a prowadzenie Legii dawał Devyn Marble. Później przebudził się jednak Martin, który uspokoił grę wrocławian. WKS Śląsk zakończył mecz serią 14:0 i zwyciężył ostatecznie 76:63.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20)

Legia Warszawa: Devyn Marble 19, Ray McCallum 10, Geoffrey Groselle 9, Janis Berzins 7, Travis Leslie 6, Dariusz Wyka 4, Grzegorz Kamiński 3, Łukasz Koszarek 3, Grzegorz Kulka 2

Śląsk Wrocław: Jermiah Martin 24, Jakub Nizioł 10, Arciom Parachouski 9, Conor Morgan 9, Daniel Gołębiowski 8, Łukasz Kolenda 6, Aleksander Dziewa 6, Aleksander Wiśniewski 2, Ivan Ramljak 2, Mikołaj Adamczak 0