Klaudia Alagierska-Szczepaniak: Mogłyśmy wybronić niektóre piłki, ale Dominikana nam nie pozwalała

Siatkówka
Klaudia Alagierska-Szczepaniak: Mogłyśmy wybronić niektóre piłki, ale Dominikana nam nie pozwalała
fot. PAP
Klaudia Alagierska-Szczepaniak (pierwsza z lewej)

Reprezentacja Polski siatkarek po trzech zwycięstwach poniosła porażkę w grupowych zmaganiach na mistrzostwach świata. Biało-Czerwone musiały uznać wyższość Dominikanek 1:3, mimo bardzo dobrej postawy na parkiecie Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak.

Polki znakomicie rozpoczęły to spotkanie od wygrania pierwszego seta, ale im dalej, tym rywalki znacznie przeważały, ostatecznie triumfując 3:1.

 

- Myślę, że w ostatnim secie było to zauważalne, że mogłyśmy wybronić niektóre piłki, ale Dominikana nam nie pozwalała na to, fajnie broniąc - zaznaczyła Alagierska-Szczepaniak.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarek 2022: Pierwsza porażka reprezentacji Polski

 

Polska siatkarka pojawiła się na parkiecie w roli zmienniczki i spisała się znakomicie w ataku.

 

- Wiedziałam jaka będzie moja rola, nie jest ona łatwa, ale mentalnie daję radę i pokazuję, że da się zrobić dobrą zmianę. Sportowo czuję się dobrze, trochę słabiej zagrałam w bloku, ale za to lepiej w ataku - rzekła.

 

Po trzech zwycięstwach - z Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową oraz porażce z Dominikaną, polskie siatkarki zagrają już 1 października ostatnie starcie grupowe - z Turcją.

 

- Jesteśmy przygotowane i bojowo nastawione. To będzie trudny przeciwnik, ale jeżeli chcemy zajść dalej w tych mistrzostwach, to trzeba zmierzyć się z takim rywalem - zaznaczyła Alagierska-Szczepaniak.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie