Michał Matys ukarany przez Zagłębie Lubin. To skutek afery alkoholowej

Piłka nożna
Michał Matys ukarany przez Zagłębie Lubin. To skutek afery alkoholowej
fot. Cyfrasport
Michał Matys ukarany przez Zagłębie Lubin. To skutek afery alkoholowej

Zagłębie Lubin podjęło decyzję ws. Michała Matysa - poinformował klub w oficjalnym komunikacie. 16-latek był zamieszany w aferę alkoholową podczas zgrupowania reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w środę portal meczyki.pl podał, że w pokojach Michała Matysa i Mikołaja Tudruja znaleziono butelki po napojach alkoholowych. Obaj 16-latkowie zostali wydaleni ze zgrupowania reprezentacji Polski U-17, na którym przebywali. Ich macierzyste kluby (Zagłębie Lubin oraz Lech Poznań) miały podjąć indywidualne decyzje wobec nich.

Zobacz także: Afera alkoholowa w reprezentacji Polski
 
W czwartek dowiedzieliśmy się, jakie plany wobec Matysa ma Zagłębie. Klub z Lubina wydał stosowny komunikat. 16-latek został czasowo odsunięty od treningów z pierwszą drużyną oraz przeniesiono go do jego kategorii wiekowej. Nałożono na niego również karę finansową, która trafi na cele charytatywne. Bramkarzowi zapewniono również dodatkową opiekę psychologiczną.
 
- W Zagłębiu nie ma zgody na tego typu zachowania, dlatego podjęliśmy decyzje dyscyplinarne natychmiast po otrzymaniu informacji z PZPN i rozmowie z zawodnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że Michał jest młodym piłkarzem, dlatego oprócz zasłużonych konsekwencji będzie dodatkowo pracował z psychologiem, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło - powiedział prezes Zagłębia Lubin S.A Michał Kielan cytowany przez oficjalną stronę klubu.
 
Reprezentacja Polski U-17 brała udział w 36. Pucharze Syrenki. Obaj wydaleni z kadry piłkarze wystąpili jedynie w spotkaniu z Uzbekistanem. Matys zaliczył pełne 90 minut, a Tudruj wszedł na ostatnie 36 minut. Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce, pokonując m.in. Anglię aż 5:0.
 
jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie