MŚ 2022: Gigantyczne premie dla polskich piłkarzy za awans! Ile dostał Paulo Sousa?

Piłka nożna
MŚ 2022: Gigantyczne premie dla polskich piłkarzy za awans! Ile dostał Paulo Sousa?
fot. PAP
Reprezentacja Polski otrzymała gigantyczne premie za awans do MŚ w Katarze

Reprezentacja Polski lada moment rozpocznie zmagania w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Biało-Czerwoni za sam awans do najbardziej prestiżowej imprezy piłkarskiej globu zgarnęli gigantyczne premie. Ile dostał Paulo Sousa?

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy zapewnili sobie awans do mundialu po wygranych barażach ze Szwecją. Wcześniej Polacy mieli grać z Rosją, ale z powodu napaści wojsk tego kraju na Ukrainę, ekipa Czesława Michniewicza automatycznie przeszła do kolejnej rundy kwalifikacji.

 

Jak dowiedział się portal WP Sportowe Fakty, Polski Związek Piłki Nożnej za awans Polski do mistrzostw świata otrzymał od FIFA aż dziewięć milionów dolarów (45 mln złotych)! Z tej puli kadrowicze otrzymali do podziału ponad 11 milionów złotych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Nawałka pod wrażeniem reprezentanta Polski. "To odkrycie Michniewicza. To mogą być jego mistrzostwa"

 

Kto, ile dostał zależało od rozegranych minut na boisku. Co zrozumiałe, podstawowi gracze otrzymali więcej od rezerwowych oraz tych, którzy nie zagrali ani minuty, ale byli powołani na zgrupowania. Z wyżej wymienionej kwoty 70 procent zostało przeznaczonych na premie za udział w kwalifikacjach, a pozostałe 30 za grę w barażach.

 

Apanaże otrzymał także sztab szkoleniowy z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem na czele, który poprowadził Polskę w decydującym meczu barażowym przeciwko Szwecji.

 

A skoro mowa o sztabie trenerskim, to nasuwa się pytanie - co z Paulo Sousą? Wszak to Portugalczyk prowadził Biało-Czerwonych w eliminacjach mundialu i niejako "zagwarantował" nam grę w barażach. Dziennikarze WP Sportowych Faktów przekazują, że Sousa nie dostał jednak ani złotówki z otrzymanych premii, ponieważ tuż przed barażami postanowił w atmosferze skandalu odejść z reprezentacji, aby za wszelką cenę zasilić barwy Flamengo, z którego kilka miesięcy później... został zwolniony.

 

Polska pierwszy mecz na mundialu zagra 22 listopada z Meksykiem. Następnie 26 listopada zmierzy się z Arabią Saudyjską a 30 listopada zagra z Argentyną.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie