MŚ 2022: Ważna informacja dla kibiców. Chodzi o testy na COVID-19

Piłka nożna
MŚ 2022: Ważna informacja dla kibiców. Chodzi o testy na COVID-19
fot. PAP

Kibice chcący pojechać do Kataru na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze muszą pokazać dowód negatywnego testu na COVID-19, niezależnie od statusu szczepień - poinformowali organizatorzy.

"Wszyscy odwiedzający w wieku co najmniej sześciu lat muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem, lub szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed przyjazdem" - napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prostest Duńczyków. "Nie chcemy być widoczni podczas MŚ 2022"

 

Wyniki szybkich testów antygenowych będą akceptowane tylko wtedy, gdy pochodzą z oficjalnych placówek medycznych. Żadne dalsze badania nie będą wymagane w Katarze, jeśli odwiedzający nie wykażą objawów koronawirusa.

 

"Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas pobytu w Katarze będzie musiał przeprowadzić izolację zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego" – głosi oświadczenie.

 

Kibice będą musieli nosić maski w środkach transportu publicznego, ale szczepienia nie są obowiązkowe. Organizatorzy spodziewają się, że na mistrzostwa przyjedzie 1,2 miliona osób. Turniej odbędzie się w dniach 20 listopada - 18 grudnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie