PlusLiga: GKS Katowice – powtórzyć play-off z nowym rozgrywającym

Siatkówka
PlusLiga: GKS Katowice – powtórzyć play-off z nowym rozgrywającym
fot. Cyfrasport
Trener siatkarzy GKS Katowice Grzegorz Słaby.

GKS Katowice z nowym rozgrywającym Bułgarem Georgi Seganowem ma walczyć o ponowny awans do play-off PlusLigi. – Dla nas to cel taki, jak dla innych zdobycie medalu – powiedział trener ósmej drużyny poprzedniego sezonu Grzegorz Słaby.

Działaczom i trenerom zależało na utrzymaniu składu z poprzednich rozgrywek, kiedy zespół po raz pierwszy awansował do play off. Tymczasem amerykański rozgrywający Micah Ma'a po wakacjach – mimo ważnego kontraktu - nie wrócił do Polski. Jego następcę znaleziono w... katowickim Spodku, gdzie mecze mistrzostw świata rozgrywała reprezentacja Bułgarii. Seganow nawet nie wrócił do ojczyzny po rzeczy. Został na Śląsku i rozpoczął treningi z nową drużyną.

 

Zobacz także: Gdzie oglądać mecze PlusLigi? Terminarz i plan transmisji 1. kolejki

 

– Budowa kadry zaczęła się od początku. Poznajemy się wzajemnie. Nie wiemy, jak to będzie funkcjonować w warunkach bojowych. To 29-letni zawodnik z doświadczeniem w lidze tureckiej i włoskiej. Nadspodziewanie szybko znalazł porozumienie z zespołem na boisku – ocenił Słaby.

 

Przyznał, że okres przygotowań bez podstawowego rozgrywającego był bardzo trudny.

 

– Duże było też obciążenie psychiczne, bo zostaliśmy postawieni pod ścianą. Czekaliśmy, nie mieliśmy pewności, kto i kiedy się pojawi. Wiadomo, że drużyny w topowych ligach, jak polska, zaczynają budowę składu na kolejny sezon w... lutym. Dlatego odetchnęliśmy z ulgą po podpisaniu kontraktu z Seganowem. Myślę, że trafiliśmy najlepiej, jak mogliśmy. Georgi wniósł do naszych treningów jakość, której brakowało od początku przygotowań – zaznaczył szkoleniowiec.

 

 

Podkreślił, że w poprzednim sezonie GKS awansował do play-off dysponując drugim od końca budżetem w lidze.

 

– Naszą ambicją jest powtórzyć ten wynik. Oczywiście nie zakładamy, że nie ugramy czegoś więcej. To jest sport. Tyle, że dla nas play off to jak wywalczenie medalu dla innych zespołów. Trzeba patrzeć na nasze możliwości finansowe przy budowaniu składu – nadmienił Słaby.

 

TOP 10 akcji GKS Katowice w sezonie 2021/22:

 

Oprócz Bułgara do GKS latem dołączył przyjmujący Wiktor Mielczarek (wcześniej KPS Siedlce, pierwsza liga). Mający w dorobku mistrzostwo Islandii zawodnik zadebiutuje w katowickich barwach w PlusLidze.

 

Słaby wprowadził GKS Katowice w sezonie 2015/16 do ekstraklasy, potem był asystentem Piotra Gruszki i Dariusza Daszkiewicza.

 

Skład GKS Katowice na sezon 2022/23:

 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie