World Tour Finals w badmintonie: Chiny gospodarzem turnieju

Inne
World Tour Finals w badmintonie: Chiny gospodarzem turnieju
fot. PAP
Chiny zorganizują turniej World Tour Finals badmintonie, który odbędzie się w Kantonie w dniach 14-18 grudnia.

Chiny zorganizują turniej World Tour Finals badmintonie, który odbędzie się w Kantonie w dniach 14-18 grudnia. Pula nagród wyniesie 1,5 mln dolarów - poinformowała w czwartek Światowa Federacja Badmintona (BWF).

"Bardzo się cieszę, że Chiny w tym roku nareszcie będą mogły gościć tegoroczny World Tour Finals. Ta impreza należy do jednych z najbardziej lukratywnych w badmintonie" - przyznał sekretarz generalny BWF Thomas Lund.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chwile grozy byłej gwiazdy Napoli! Uciekł przed... lwem! (WIDEO)

 

Turniej w ubiegłych latach miał dwa razy zostać zorganizowany przez Chiny, ale z powodu pandemii koronawirusa zawody w Kantonie oraz Fuzhou musiały zostać odwołane.

 

"Niestety nie było możliwe zorganizowanie wstępnie zaplanowanych dwóch turniejów w Kantonie i Fuzhou w 2020 oraz 2021 roku przez pandemiczne obostrzenia w Chinach. Teraz sytuacja jest nieco inna i będziemy mogli zorganizować turniej w Kantonie" - dodał Lund.

 

W 2020 roku w związku z pandemią badmintoniści w finałowym cyklu turnieju musieli rywalizować w tzw. "bańce" w stolicy Tajlandii. Turniej w Bangkoku wygrał wtedy Duńczyk Anders Antonsen.

 

Tegoroczny finałowy turniej odbędzie się bez udziału Polaków.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie