Dookoła Chorwacji: Francuz wygrał czwarty etap

Inne
Dookoła Chorwacji: Francuz wygrał czwarty etap
fot. PAP

Francuski kolarz Axel Laurence (B&B Hotels - KTM) po finiszu z peletonu wygrał czwarty etap wyścigu Dookoła Chorwacji z Biogradu na Moru do Crikvenicy (219 km). Koszulkę lidera zachował Włoch Jonathan Milan (Bahrain-Victorious), który przyjechał tuż za triumfatorem.

Trasa była w większości płaska, ale nie zabrakło na niej pagórkowatych fragmentów. Organizatorzy ulokowali na niej trzy lotne finisze i dwie górskie premie. Ze szczytu drugiego podjazdu do mety pozostało sześć krętych kilometrów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy miejsce startu Tour de Pologne 2023

 

Na początku etapu uformowała się sześcioosobowa ucieczka, w której znalazł się jeden z najaktywniejszych kolarzy tegorocznej edycji CRO Race Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski). Śmiałkowie wypracowali kilka minut przewagi nad zasadniczą grupą. Ucieczka zakończyła się na niespełna 15 kilometrów przed metą.

 

O etapowe zwycięstwo walczyła grupa składająca się z ponad 40 zawodników. Najszybciej finiszował Laurence, który w klasyfikacji generalnej awansował na piąte miejsce. Francuz traci do lidera 19 sekund.

 

Najlepszy z Polaków Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) był 16. Były mistrz świata Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) dojechał do mety na 112. miejscu, tracąc ponad 5 i pół minuty do zwycięzcy.

 

W klasyfikacji generalnej Milan, który w sobotę będzie obchodził 22. urodziny, powiększył przewagę nad triumfatorem tegorocznego Tour de France, Duńczykiem Jonasem Vingegaardem do 10 sekund. Budziński awansował na 31. miejsce - strata 1.31.

 

Sześcioetapowy wyścig (kat. 2.1 UCI) zakończy się w niedzielę w Zagrzebiu.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie