18:20 w tie-breaku! Pierwsze pięciosetowe starcie w nowym sezonie PlusLigi

Cerrad Enea Czarni Radom wygrali w Lublinie.

W meczu pierwszej kolejki PlusLigi LUK Lublin przegrał z Cerrad Enea Czarnymi Radom 2:3. Spotkanie zakończył emocjonujący tie-break, który siatkarze z Radomia rozstrzygnęli po swojej myśli.

Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego wygrali dwa pierwsze sety (18:25, 22:25), w trzeciej odsłonie mieli jednak zupełny zastój, co wykorzystali gospodarze (25:12). W czwartej partii siatkarze LUK Lublin poszli za ciosem i wyrównali stan meczu. Po skutecznym ataku Wojciecha Włodarczyka (25:23), stało się jasne, że to w hali Globus zostanie rozegrany pierwszy tie-break nowego sezonu PlusLigi.

W decydującej partii oglądaliśmy zaciętą rywalizację obu ekip. Przy zmianie stron, gdy skutecznym atakiem popisał się Nicolas Szerszeń, dwa oczka zaliczki mieli gospodarze (8:6). Później do głosu doszli siatkarze Cerrad Enea Czarnych, a Piotr Łukasik wywalczył piłkę meczową (12:14). Lublinianie zdołali doprowadzić do gry na przewagi, ale tę wojnę nerwów wygrali radomianie. Bartłomiej Lemański punktowym blokiem i Łukasik skutecznym atakiem rozstrzygnęli seta na ich korzyść (18:20).

Skrót meczu LUK - Cerrad Enea Czarni:

Najwięcej punktów: Wojciech Włodarczyk (23), Nicolas Szerszeń (18), Jeffrey Jendryk (10) – LUK; Piotr Łukasik (23), Damian Schulz (21), Bartłomiej Lemański (14), Mauricio Borges (13) – Cerrad Enea Czarni.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (18:25, 22:25, 25:12, 25:23, 18:20)

LUK: Jan Nowakowski, Marcin Komenda, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk, Wojciech Włodarczyk – Dustin Watten (libero) oraz Cristiano Tavares, Szymon Romać. Trener: Dariusz Daszkiewicz
Cerrad Enea Czarni: Damian Schulz, Timo Tammemaa, Mauricio Borges, Piotr Łukasik, Bartłomiej Lemański, Paweł Woicki – Mateusz Masłowski (libero) oraz Bartosz Firszt, Paweł Rusin, Wiktor Nowak, Sebastian Warda. Trener: Jacek Nawrocki.