ATP w Sofii: Jan Zieliński przegrał w półfinale debla

Jan Zieliński

Rozstawieni z numerem czwartym Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys przegrali z występującą z nr 2 parą brazylijsko-hiszpańską Rafaelem Matosem i Davidem Vegą Hernandezem, 5:7, 7:5, 5-10 w półfinale gry podwójnej tenisowego turnieju ATP 250 na kortach twardych w Sofii.

Zieliński ze swoim deblowym rywalem pierwszą partię rozpoczęli w dobrym stylu. Przełamali serwis przeciwników i prowadzili już 4:1. Później inicjatywa należała do duetu brazylijsko-hiszpańskiego. Tym niemniej parze polsko-monakijskiej brakowało jednej piłki, aby doprowadzić do tie-breaka. Nic z tych planów nie wyszło i to przeciwnicy po 48 minutach prowadzili 1-0 w setach.

W drugiej części zawodów tenisiści na przemian wygrywali swoje podania. Taki układ obowiązywał do stanu 6:5. Po wyrównanej grze ostatni gem padł łupem Zielińskiego i Nysa, którzy wyrównali stan rywalizacji na 1-1.

W super tie-breaku przewaga rywali nie podlegała dyskusji, którzy ostatecznie wygrali go 10-5.

Wynik półfinału gry podwójnej:

Rafael Matos, David Vega Hernandez (Brazylia, Hiszpania, 2) - Jan Zieliński, Hugo Nys (Polska, Monako, 4) 7:5, 5:7, 10-5